Wpis z mikrobloga

Nie wierzę, że istnieje w tym kraju ktoś kto głosował na PiS w ostatnich wyborach i jednocześnie:

- ma mniej niż 65 lat
- ma wykształcenie minimum magisterskie
- nie ma powiązań biznesowych z pisem i nie jest zapisany do tej partii

Jeżeli ktoś taki istnieje to chciałbym z nim porozmawiać.

#bekazpisu #pis #polityka #sejm
  • 63
  • Odpowiedz
  • 76
@smilealittlebit nie chcę mi się w to wierzyć szczerze mówiąc. Poruszając się głównie w kręgach IT, prawnicy, lekarze, korposzczurki finansiści, to prędzej bym uwierzył w to, że istnieją ludzie jaszczury niż ktoś z nich otwarcie poparłby PiS, bo stałby się pośmiewiskiem numer 1. Czysta abstrakcja. Ze wszystkich rzeczy które się nie wydarzyły to o czym mówisz nie wydarzyło się najbardziej. Lepiej się dowiedz, czy ten twój chłopaczek nie jest siostrzeńcem czarnka czy
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: Według sondaży jest ich całkiem sporo -

Prawo i Sprawiedliwość w wyborach parlamentarnych 2023 uzyskało największe poparcie ze wszystkich komitetów wśród wyborców z wykształceniem podstawowym (63,7 proc.), zasadniczym zawodowym (62,2 proc.), średnim i pomaturalnym (38,5 proc.) - wynika z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP. W grupie osób, która posiada wykształcenie wyższe rządzące ugrupowanie uzyskało 22,6 proc.


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-10-15/wyniki-wyborow-2023-jak-glosy-rozkladaly-sie-ze-wzgledu-na-wyksztalcenie-exit-poll/

Ignorujesz dwa fakty -

1. Według różnych
  • Odpowiedz
@jl23: skąd te dane, że politechniki to prawicowe zagłębia? To stereotyp. Mocno się zdezaktualizowało po protestach w sprawie ustawy wyroku TK. Konfa stanęła wtedy razem z PiSem i razem z PiSem oberwała i dużo straciła wśród młodych zdecydowanie przeciwnych takiej ingerencji władzy w sferę prywatną.
  • Odpowiedz
Politechniki to wręcz prawicowe zagłębia


@jl23: Na zdominowanych przez facetów kierunkach technicznych znajdziesz sporo fanów Konfederacji bo to ugrupowanie stara się kreować pozory że ma dla nich jakieś propozycje. PiS oferuje im natomiast gówno XD
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: nie mam powodu by kłamać. Za bajtla byliśmy razem w organizacjach narodowych, ale ja z tego wyrosłem, a on nie.
O ile mi wiadomo, nie ma powiązań z partyjną wierchuszką, ale kiedyś kandydował na radnego z ramienia PiS. Autentycznie ich popiera a głupi nie jest.

Pośmiewiskiem się nie stał, ponieważ nie przyznaje się do poglądów byle komu.
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: siedziałem kiedyś z bombelkiem na placu zabaw, na "prestiżowym deweloperskim osiedlu" i mimowolnie słyszałem jak rozmawiają babki 25-30 lat i do tej pory pamiętam jak jedna mówi, że dostała 500+ więc teraz dajcie jej papier i ona znowu zagłosuje na pis ( ʖ̯)


takich ludzi nie było mało.
  • Odpowiedz
@jl23: skąd te dane, że politechniki to prawicowe zagłębia? To stereotyp. Mocno się zdezaktualizowało po protestach w sprawie ustawy wyroku TK.


@Catit: Po sondażach przeprowadzonych na PP i PWr w okolicach 2020.


Oba miasta są opanowane przez Platformę, z wyraźnym skrętem w kierunku Lewicy, natomiast sondaże pokazywały rozkład 30-30-20 PO-PiS-Konfa. Oczywiście jest tak, że na uczelnie przyjeżdżają studenci z mniejszych miejscowości, ale okolica jest zdecydowanie opanowana przez Platformę. Jak sama
  • Odpowiedz
@jl23:

O ile ten wyrok TK mógł znaczyć dużo dla młodych kobiet, tak dla młodych mężczyzn był on przeważnie obojętny.


Skąd ten wniosek? XD Wiesz, że przeciętny na przykład student informatyki z polibudy, mimo wszystko nie jest przegrywem z wykopu i raczej nie ma takiej mentalności jak niektórzy tutaj prezentują? Właśnie takie wydarzenia jak wyrok TK zaktywizowały nawet moich braci studentów polibudy, którzy do tej pory polityka się nie interesowali. Po
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: zacznij rozmawiac z osobami ktore maja ponad 40 lat i juz jakos interesowaly sie polityka w 2005 roku. Znajdziesz tam wiele osob ktore wysmieja Cie za popieranie PO. Pamietaj ze w naszym kraju sporo osob glosuje przeciw partii a nie za partia.
  • Odpowiedz
@jl23: obojetne? Jednak wielu młodych mężczyzn chce bezpieczeństwa swojej partnerki. A nawet samolubnie - nie chca musieć brać udziału w wychowywaniu chorego dziecka. A nie po to inwestowali w związek żeby im wzięła i umarła albo np zostawić ją przez to dziecko
  • Odpowiedz