Wpis z mikrobloga

@Iriya: to też mogą być cechy osobnicze, jak twój stary ma 70+ i jest przymulony, a teść 60+ i jest dynamiczny, to jeszze nie znaczy że 10 lat temu stary był na takich obrotach jak teść teraz
@heniek_8 ja miałam starych rodziców i starych dziadków i po prostu oni nie mieli na nic siły lub ochoty. Gdy jest się nastolatkiem to mniej to boli. Co opieki dziadków to wg mnie fajniej jednak być odebranym ze szkoły przez dziadków chociaż raz w tygodniu niż siedzieć na świetlicy do późnego popołudnia bo rodzice pracują. Biorąc pod uwagę że nie wszyscy pracują zdalnie a dzieci często chodzą do szkoły na 2 zmianę
@Sinity zmienili terminologię bo jakoś wstępnie wyszło że liczba osób autystycznych (wg ICD-11) jest zdecydowanie niedoszacowana w dotychczasowych badaniach i teraz dużo osób diagnozuje się z autyzmem bo ich dzieci mają problemy w szkole i z diagnozy autyzmu lub ADHD ich dzieci idzie sugestią by się diagnozowali też rodzice, co często kończy się tym że conajmniej jeden z rodziców ma też autyzm/ADHD. Liczby kobiet autystycznych w ogóle są mocno niedoszacowana bo kryteria
Jeżeli jesteś chłopem to jak najbardziej OK. Jeśli kobietą to troszku gorzej po 40 dużo większa szansa na powikłania


@ziomus13: Przecież u mężczyzn też tak jest, masz większe szanse na spłodzenie płodu z wadami