Wpis z mikrobloga

Startujemy pełną parą z aplikacją mobilną. Zanim jednak przystąpimy do wdrażania funkcjonalności, chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o potrzebach/problemach naszych użytkowników.

Będę wdzięczny za odpowiedzi na te kilka pytań:

1. Co jest Twoją największą motywacją do jazdy na rowerze? Jakie cele chcesz osiągnąć jeżdżąc na rowerze?

2. Myślisz o kolejnej rowerowej podróży — zanim w ogóle wsiądziesz na rower, co robisz, od czego zaczynasz? Jak wygląda Twój proces… krok po kroku…(opisz kroki od pomysłu.. do końca wycieczki).

3. Z jakich map/aplikacji korzystasz w trakcie jazdy rowerem (jeśli w ogóle)... w czym one Ci pomagają? Jakich informacji szukasz najpierw?

4. Co jest najtrudniejsze w planowaniu podróży rowerowej?

5. Jakie są Twoje (zarówno dobre i złe) doświadczenia związane z technologią/zegarkiem/aplikacjami na telefon, które wspierają jazdę na rowerze.

Wasze opinie są dla mnie niezwykle ważne. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i sugestie. 🚴‍♂️🚴‍♀️🙂

#rower #velomapa
velomapa - Startujemy pełną parą z aplikacją mobilną. Zanim jednak przystąpimy do wdr...

źródło: 417423944_10224618076975886_8606977889508659953_n

Pobierz
  • 27
@velomapa: A chętnie Wam pomogę :) Może coś Wam się przyda z moich wypocin :)

1. Motywacja? Chęć ruszenia tyłka (zdrowie), fajna pogoda, osiągnięcie zakładanego celu kilometrowego na dany miesiąc / rok, kumpel / somsiadka namawia, odwiedzenie znajomego (zamiast samochodem to rowerem).
2. Jak wygląda proces? Odpalam Komoot, decyduje ile czasu chcę poświęcić na wycieczkę, planuję pod to trasę, wskakuje w ciuchy, pakuje wodę / przekąski, odpalam aplikację Flow (bo obsługi
@elzevir

1. Jazda na rowerze
2. Oceniam ile mam czasu, jaka jest pogoda. Następnie wyznaczam jakiś dystans do przejechania, szukam inspiracji trasy i zaczynam planować na Stravie. Następnie export trasy na Garmina.
3. Nie korzystam w trakcie jazdy z aplikacji. Czasem korzystam z map google, żeby znaleźć sklep na trasie.
4. Wyznaczenie trasy na nieznanych terenach. W Stravie jest to ułatwione dzięki heatmapie nałożonej na mapę, ale i tak czasem trafi się
@velomapa: Popieram "Generalnie jeżeli mógłbym coś zasugerować, najbardziej BRAKUJE mi po prostu gotowych tras, w miarę sprawdzonych. Takich które klikam i jadę, bez 30 min planowania."

Czyli mam ochotę pojechać sobie w jakiejś okolicy, ale na chillu i bez ryzyka, że skończę w krzakach, jak to często bywa z komootem (zdarza mi się jeździć pociągiem w Polskę z rowerem i w nowej, nieznanej okolicy nie mam ochoty na eksploracje mokradeł).

Dołożyłbym
@velomapa: Interesuje Was też inny target (rolki/deskorolki/hulajnogi)? Często do planowania jazdy na rolkach używam różnych map rowerowych, ale mega brakuje mi możliwości routingu (wyznaczania trasy), która w sposób ciągły lub prawie ciągły będzie prowadziła po utwardzonych ścieżkach rowerowych (nie po ulicach, nie po trasie rowerowej na drodze krajowej ani po "utwardzonym żwirze").
@velomapa:
1.
Na co dzień to forma ruchu, przyjemny zamiennik treningu na siłowni albo sposób na spędzenie wakacyjnego dnia. Fundamentalnie jest to chęć przeżycia przygody kiedy 1-2 razy w roku realizuje się jakąś dłuższą trasę. Brak cełów czysto sportowych, wiem co to kadencja ale nie mierzę.

2.
Początek to decyzja o ilości dostępnego czasu oraz formie wyprawy (szosowo czy gravelowo, po płaskim czy pod górkę, hotele czy bikepacking). Czasem jest to
1. Przyjemność z jazdy, wypoczynek, zwiedzanie, relaks.
2. Gdy jeżdżę sam lub z żoną, gdy wycieczka jest jednodniowa, to planowanie sprowadza się do pobieżnego rzucenia okiem na mapę. Jazda z dziećmi lub kilkudniowa to już inna para kaloszy. Szukam ciekawych tras z odpowiednią infrastrukturą. Sprawdzam najświeższe komentarze o wybranej trasie, szukam przystępnych noclegów, weryfikuję trasę z #kolemsietoczy i książką.
3. Korzystam z https://velomapa.pl/szlaki ( ͡~ ͜ʖ ͡°) wybierałem
@velomapa:

1. Sport i zwiedzanie

2. Jak myślę to jaka kategoria wyjazdu (rodzinny, weekendowy, zwiedzanie), dokąd, ile czasu zejdzie transport tam, co zwiedzić, plan czasowy i posiłki.

3. Komoot i mapy.cz (rodzaj nawierzchni, czy są ścieżki rowerowe, przewyższenia, czas podróży)

4. zaplanować zamknięte odcinki, rzadko kiedy na mapach są remonty.

5. Mapy.cz i komoot są ok na telefon, zegarki raczej nie. Osobiście zastanawiam się nad dobrą nawigacją na rower.

Profil: robię
1/2

@velomapa: Siema, opiszę Wam jak wygląda kwestia korzystania z map z perspektywy osób jeżdżących na kilkutygodniowe wyprawy.

1. Co jest Twoją największą motywacją do jazdy na rowerze? Jakie cele chcesz osiągnąć jeżdżąc na rowerze?


Główna motywacja to chęć ruszenia się i odwiedzania nowych, ciekawych miejsc, turystyka, poznanie w perspektywie wypraw innych zwyczajów.

2. Myślisz o kolejnej rowerowej podróży — zanim w ogóle wsiądziesz na rower, co robisz, od czego zaczynasz?
2/2

@velomapa:

3. Z jakich map/aplikacji korzystasz w trakcie jazdy rowerem (jeśli w ogóle)... w czym one Ci pomagają? Jakich informacji szukasz najpierw?


Niekwestionowanym mistrzem jest mapy.cz. Bardzo ważną funkcją przy takim planowaniu jest profil pionowy trasy. Przykład – jeśli wiesz, że na trasie masz 3 wspinaczki z przewyższeniem 1000m to wiesz, że tego dnia przejedziesz ok 60km, a po płaskim terenie zrobisz nawet 150km. Pomocne jest żeby wiedzieć jakiej nawierzchni
  • 0
@ChlopoRobotnik2137: W czym dokładnie jest problem? We wgraniu całego GPX do aplikacji na telefonie?
Ja to robię tak, że otwieram Velomapę na telefonie -> pobieram plik GPX -> wybieram dany program, żeby otworzyć ten plik (W moim przypadku Garmin Connect).
  • 0
@Vetinari: Aktualnie tylko target rowerowy. Wydaje mi się, że to byłoby zbyt trudne, żeby wyznaczać trasy tylko po dobrej nawierzchni i drogach rowerowych. Trasy byłyby zbyt krótkie albo bez ciągłości.
@velomapa:

1. opencaching.pl ; zaoszczędzam czas jeśli gdzieś nie da się wjechać pojazdem silnikowym, nie mam tak grubej dupy, oszczędzam kasę w tym zakresie co bym musiał ją wydać jeżdżąc po mieście pojazdem silnikowym.
2. Zaczynam od opencaching.pl i wyszukiwarek, a potem po wyznaczeniu co bym chciał to odrzucam to na co nie ma czasu. Wyznaczam kolejność punktów uwzględniając wiatry, nachylenie terenu, godziny otwarcia, godziny wschodu i zachodu etc etc. Edit:
1. Co jest Twoją największą motywacją do jazdy na rowerze? Jakie cele chcesz osiągnąć jeżdżąc na rowerze?


Walka z nudą. Aktywność fizyczna. Kwadratowanie. Miło spędzony czas. Eksploracja okolicy. Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda.

2. Myślisz o kolejnej rowerowej podróży — zanim w ogóle wsiądziesz na rower, co robisz, od czego zaczynasz? Jak wygląda Twój proces… krok po kroku…(opisz kroki od pomysłu.. do końca wycieczki).


czasem jest to po prostu trening - ja
@velomapa:

1. Co jest Twoją największą motywacją do jazdy na rowerze? Jakie cele chcesz osiągnąć jeżdżąc na rowerze?


Chęć doświadczania nowych miejsc na rowerze wraz z odkrywaniem ich historii, zwyczajów, próbowania nowych rzeczy do jedzenia, ale i nie tylko oraz poznawanie i rozmową z randomami :D

2. Myślisz o kolejnej rowerowej podróży — zanim w ogóle wsiądziesz na rower, co robisz, od czego zaczynasz? Jak wygląda Twój proces… krok po kroku…(opisz