Wpis z mikrobloga

Startujemy pełną parą z aplikacją mobilną. Zanim jednak przystąpimy do wdrażania funkcjonalności, chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o potrzebach/problemach naszych użytkowników.

Będę wdzięczny za odpowiedzi na te kilka pytań:

1. Co jest Twoją największą motywacją do jazdy na rowerze? Jakie cele chcesz osiągnąć jeżdżąc na rowerze?

2. Myślisz o kolejnej rowerowej podróży — zanim w ogóle wsiądziesz na rower, co robisz, od czego zaczynasz? Jak wygląda Twój proces… krok po kroku…(opisz kroki od pomysłu.. do końca wycieczki).

3. Z jakich map/aplikacji korzystasz w trakcie jazdy rowerem (jeśli w ogóle)... w czym one Ci pomagają? Jakich informacji szukasz najpierw?

4. Co jest najtrudniejsze w planowaniu podróży rowerowej?

5. Jakie są Twoje (zarówno dobre i złe) doświadczenia związane z technologią/zegarkiem/aplikacjami na telefon, które wspierają jazdę na rowerze.

Wasze opinie są dla mnie niezwykle ważne. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i sugestie. 🚴‍♂️🚴‍♀️🙂

#rower #velomapa
velomapa - Startujemy pełną parą z aplikacją mobilną. Zanim jednak przystąpimy do wdr...

źródło: 417423944_10224618076975886_8606977889508659953_n

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@velomapa
1. Nie muszę płacić wywindowanego pod sufit abonamentu. Ruszać się i trochę schudnąć.
2. Przeglądam mapę i planuje trasę, zaznaczam konkretne punkty na mapie, do których chce dotrzeć.
3. Póki co z Google mas. Pomagają w mierzeniu kilometrów i sprawdzeniu jaka trasę przejechałem (niestety nie zawsze jest to precyzyjne).
4. Kiepska mapa i brak statystyk z poprzedniej trasy.
5. Dobre są takie, że na zegarku sprawdzam parametry. Minusem jest brak dobrego
  • Odpowiedz
A ja szukam takiej nawigacji rowerowej, która ma działać w ten sposób : wyznaczam skąd jadę i dokąd - otrzymuję trasę przeznaczoną na rower (coś jak mapy cz), mam dystans, czas, wysokość itd. Ale chciałbym jeszcze mieć w niej taką funkcjonalność, gdzie wokół wyznaczonej trasy zaznaczam aby zobaczyć różne atrakcje, np. ciekawe miejsca warte zobaczenia, restauracje, może sklepy, noclegi, może baseny, plaże itd. Już mówię dlaczego. Robię często długie wypady rowerem, takie
  • Odpowiedz
@dan-tom69: no to looknij na to - tak sobie możesz mapę skonfigurować, dokładne detale. Potem można do tego dodać jeszcze wykluczenia. Dodajesz ślad GPX, albo ta appka sama Ci wyznaczy trasę z punktu A do B. I wiele, wiele innych fajnych funkcji.
dlycs - @dan-tom69: no to looknij na to - tak sobie możesz mapę skonfigurować, dokład...

źródło: osmand

Pobierz
  • Odpowiedz