Wpis z mikrobloga

Ej, słuchajcie, wysyłacie swoje CV również na oferty, w których widać od razu, że wasze umiejętności nie pokrywają się z tym co jest przedstawione w ofercie? Np. wysyłacie swoje CV tam gdzie jest wymagane 3 letnie doświadczenie komercyjne, a Wy macie 1 rok takiego doświadczenia? Ja jak widzę, że oferta nie pasuje do moich umiejętności, to z reguły nie wysyłam. Jak to u Was wygląda, bo słyszałem, że jest taka moda, by wysyłać wszędzie, gdzie się da, nawet jak nic nie umiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Taka strategia jest efektywniejsza na dzisiejsze czasy? Jak się na to zapatrujecie?

#programowanie #pracawit
  • 9
  • 0
@cppguy: Ok, a jak stack technologiczny? Na przykład - tą jedną rzecz umiem, mam w tym stosowne doświadczenie, a już w czymś innym wymaganym nie umiem nic? To jak do tego podchodzicie?
  • 1
@whoru: Właśnie mnie to zniechęca. Ostatnio pojawiła się fajna oferta na Linkedin, zdążyłem jeszcze się załapać na wysłanie CV, bo szef zamknął ofertę po 3h. Zgłosiło się 60 osób...
  • 0
@cppguy: A jeszcze się tak zapytam z ciekawości (może coś na ten temat wiesz więcej). Czy w miarę rozwinięty profil github coś daje, zwiększa szanse u rekruterów, czy tylko doświadczenie komercyjne ma tak naprawdę znaczenie? Mam github i prawie 200 kontrybucji na zeszły rok do 2 projektów open source. Nie są to pull requesty w stylu - dodaj jedną linijkę, popraw słowo w komentarzu itp., tylko coś więcej np. rozpisane testy.