Wpis z mikrobloga

Bo to są strefy aktywowane czasowo. Jeśli nie zostały aktywowane, to nie istnieją. ATZ jest wydzieloną strefą informacji obsługiwaną przez AFIS a nie FIS. Jeśli danego dnia nie ma planowanej aktywności i nie ma nikogo w AFIS, to strefy nie ma. Jeśli w ciągu dnia ktoś jednak tam dyżuruje, to a AUP strefa jest podana, ale pracuje tylko w podanym czasie, później jej nie ma. Na przykład

Strefa ruchu nadlotniskowego Mirosławice
Min:
@Ranger: Strefa jest aktywowana na życzenie aeroklubu. Nie obserwuję tej z Muchowca, ale np. w takim Lubinie to dość popularne, że nie jest aktywna. Z mojego punktu widzenia (latam zawodowo dronami) to dość durne, że nawet bez aktywacji strefy operacje z takiego lotniska mogą być wykonywane.
  • 0
@uriuk: ja wiem, ale czy jeszcze dwa lata temu (nie śledzę jej na bieżąco) ta strefa nie była stała i nie obowiązywała od samej ziemi? Pytam, bo wydaje mi się, że była i blokowała moją podniebną wycieczkę na "szmacie" w okolice domku mojego dziadka w Sosnowcu :)
Poza tym ATZ niczego nie blokuje, trzeba zadzwonic i powiedziec co sie chce odwalic, a oni poinformuja jak to zrobic