Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Co jeżeli wirus rozprzestrzeniający się jak grypa ale działający jak wścieklizna(100% śmiertelności) nas zaatakuje?


@masz_fajne_donice: Odpowiem Ci, że nie ma takich wirusów i nigdy nie będzie o ile nie zostanie stworzony sztucznie jako jakaś broń biologiczna, ale nikt jej nie użyje, bo to kaliber dużo większy niż bomba atomowa, której tak bardzo wszyscy się boją, tak zwana broń ostateczna, której jeszcze de facto nie możesz kontrolować i prędzej czy później jej
we wszechświecie jest od 200 miliardów do 2 bilionów galaktyk i w żadnej z nich nie ma szarej myszki dla przegrywka wykopka


@rafau16: Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta.

Nasz system aktualnie potwierdza obecność Twojej szarej myszki na planecie Kepler-1606b, znajdującej się w odległości 2712 lat świetlnych od Ziemi (jeśli Ziemia nie jest planetą Twojego aktualnego pobytu, naciśnij 1).

Życzymy miłego dnia!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Międzygalaktyczna Dystrybucja Szarych
@PokemonowyRambo: co ciekawe bardziej prawdopodobne może być że cywilizacje mogą istnieć w tym samym czasie (mniej więcej), załózmy, że gdzieś w odległej galaktyce istnieje cywilizacja rozwinięta na podobnym poziomie jak my. co z tego jak mamy mocarne teleskopy, nasł#!$%@? przestrzeń kosmiczną itd- i tak się nie usłyszymy i nie zobaczymy bo widzimy (i my i oni) przeszłość z milionów lat temu jak jeszcze nasze cywilizacje nie istniały. Więc nawet jakbyśmy teraz
@jerry56: To! Relatywizm czasu przy kosmicznych odległościach kompletnie resetuje mi mózg. Dodaj do tego, że gdyby przykładowy statek kosmiczny leciał z bardzo dużą prędkością w kierunku ziemii, to widziałby nasza przyszłość, a drugi statek kosmiczny lecàcy z taką samą prędkością, ale w kierunku przeciwnym do ziemii, obserwowałby naszą historię. Póki co nikt nie jest w stanie powiedzieć Ci czym jest czas, być może w ogóle nie istnieje, a my jako istoty
@Glikol_Propylenowy: dokładnie, jak sie zaczyna o tym mocniej myśleć to cięzko to ogarnac. wiekszosc ludzi mysli ze obcy sa tuz za rogiem, wysylaja nam wiadomosci i bysmy mogli sobie normalnie z nimi rozmawiac. jak taka komunikacja z najblizszym nam marsem to opóznienie nawet 20 minut w jedna strone a to w skali kosmosu jakis pyłek,
@Glikol_Propylenowy: typ gwiazdy ma kluczowe znaczenie bo nie wszystkie są takie stabilne jak słońce, do tego parametry emisji są zupełnie różne, wiatr słoneczny itd.
U nas kilka procent promieniowania UV wystarczy by całkiem nieźle przypiec człowieka pomimo milionów lat ewolucji na tej planecie. Bardziej promieniujący typ gwiazdy zrobił by z nas skwarki
a już na planecie obok się okazało że odkryto ślady życia(skamieniałe

bo szczątki nie ziemskich bakterii odkryto juz na Marsie,


@sayanek: @Glikol_Propylenowy jakieś bliższe info? szukam i jedynie co znalazłem na szybko, to informacja że jakaś ziemska bakteria MOGŁABY żyć na Marsie, ale przecież nie znaleziono jej tam. Więc o czym mówicie?
@jamajskikanion: No właśnie, z nas, nie porównuj życia w kosmosie z życiem na ziemii 1 do 1. Ewolucja działa w taki sposób, że dostosowuje się do warunków panujących na danej planecie, fakt jestem się w stanie zgodzić, że warunki muszą być przede wszystkim stabilne, ale takich gwiazd naprawdę nie brakuje, a to, że dają dużo mniej, albo więcej światła od naszej gwiazdy nie ma szczególnego znaczenia dla życia na tej konkretnej
@wyssoki: to by było w sumie zabawne, jakby się okazało, że to my będziemy tą typową dla uniwersów sci-fi "starożytną, pierworodną cywilizacją", której ruiny i pozostałości technologiczne będą badane przez wszystkie przyszłe potencjalne cywilizacje (możliwe, że nawet te, które się od nas będą wywodzić, ale nie będą tego świadome).
Czytałem gdzieś że znaleźli skamieliny bakterii, ale teraz konkretnego artykułu nie przytoczę.


@sayanek: Coś ci się chyba pomieszało jednak :D To by było jedno z największych, o ile nie najwieksze odkrycie ludzkości przecież. To nie jest informacja, o której ktoś tam sobie napisze i nikt na nią nie zwróci uwagi :D Tak jak napisałem wyżej - póki co odkryto że na Marsie mogłaby istnieć ziemska bakteria i teoretycznie mogłaby stamtąd pochodzić,