Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chcecie poznac jedna rzecz ktora zawsze powoduje ze czuje sie jak ostatnie gowno? Chcecie dostac depresji w 5 sekund? Chcecie sie poczuc jak Wam zycie przecieklo przez palce?
Jest taki maly subreddit ktory nazywa sie "HENRYfinance" czyli "High Earner, Not Rich Yet".
Dlaczego to tak boli? Bo wiekszosc uzytkownikow to sa osoby ktore nie urodzily sie bogate, ktore nie dostaly wielkiego spadku, ktore nie zostaly wypromowane przez tate milionera i ktore nie kupily BTC w 2011.
Wiekszosc tych osob zaczynala z tego samego poziomu co ja i Ty. Wiec boli to ze tak moglo wygladac Twoje zycie a jednak nie. Sami lekarze, prawnicy, inzynierowie, IT, sales, data. Ja jak mam dola to nie moge tam wchodzic bo mam ochote zapoznac sie ze sznurem.

Posty z dzisiaj i wczoraj tylko:
Facet wiek 27, ciagnie z dwoch prac 230,000 dolarow. Overemployed. IT oczywiscie
Malzenstwo wiek 30, Facet 450,000 dolarow rocznie, zona 350,000.
Facet wiek 26, 420,000 rocznie. Quant Trader
Facet wiek 32, 320,000 dolarow rocznie
Facet wiek 29, lekarz 550,000
Facet wiek 31, 250,000 inzynier mid
Kobieta wiek 23, Faang 240,000

Wyobrazacie sobie polskiego swiezego absolwenta Politechniki zarabiajacego 2 miliony zlotych rocznie?
Albo menadzerke co ma 35 lat i zarabia 400 tysiecy dolarow rocznie?

Ja #!$%@?, studia, inzynierka, magisterka, zagraniczne pozniej studia, podyplomowki, zmiana pracy. I GOWNO GOWNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Uwaga, wchodzicie na wlasne ryzyko www.reddit.com/r/henryfinance

#pieniadze #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 18
Ja #!$%@?, studia, inzynierka, magisterka, zagraniczne pozniej studia, podyplomowki, zmiana pracy. I GOWNO GOWNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO


@mirko_anonim: Twoim problemem nie jest to, ze malo zarabiasz, Twoim problemem jest to, ze przejmujesz sie jakims subreditem i zazdrocisz wirtualnym (niewiadomo czy prawdziwym miionerom). Dopokoi nie zrobisz porzadku w glowie to nawet jak bedziesz milion zarabial to bedziesz nieszczesliwy
@mirko_anonim: kogo to obchodzi? Zajmij się własnym życiem, rób co możesz, nie przejmuj się i nie porównuj. Najgorsze co internet robi ludziom, to daje im abstrakcyjne punkty odniesienia. To jest realna krzywda dla psychiki.

Walcz o swoje, ale naucz się doceniać co masz, bo bez tej zdolności nie będziesz szczęśliwy nawet z milionem na koncie. I to jest fakt, bo ja bogaty nie jestem, ale zarabiam dobrze i dopiero uczę się
@mirko_anonim zawsze mogłeś się urodzić jakimś murzynem w lepiance z gówna i umierać z głodu albo Hindusem pijącym z Gangesu i srającym na ulicy, mieszkańcem Ameryki południowej który został zastrzelony bo nie dałeś swojej nokii 3310 zamaskowanemu motocykliście, Ujgurem który jest hodowany przez Chińczyków na narządy wewnętrzne. No ogólnie nie jest źle więc zamknij dupę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@mirko_anonim: na świecie są ludzie, którzy mieszkają w rozpadających się domach, zarabiają ledwo na jedzenie, a i tak czuję się szczęśliwi. Duża kasa jest przydatna, ale szczęście w życiu bardziej zależy od nastawienia niż od stanu posiadania.
@mirko_anonim: myślę że sporo osób pracujących zdalnie dla zagranicy robi te ponad 200k plnów rocznie, a i również pewnie sporo co robi 100k USD rocznie.
Wiesz, jak weźmiesz 1%, amerykańskiej populacji z której jakieś 1000osob pewnie siedzi na tym subreddicie - to wychodzi że brakuje jeszcze 2999000 osób :) licząc że USA ma 300mln ludzi.
Jak się czujesz z tym, że siedzi tam 0.001%, z 1% czyli malutka część ludzi którzy
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Bo są na rynku amerykańskim.

Oni mają super płace, ale też gro tego idzie na ubezpieczenie medyczne, wykształcenie wyższe dla dzieci czy żeby zapewnić sobie sensowny macierzyński, plus godziny pracy do tego są szalenie wielkie, mało wakacji i żyjesz w ciągłej kulturze samochodowej. Praca zdalna dla Amerykanów trochę tutaj pomaga, bo wtedy możesz żyć w Europie, ale i tak nadgodziny w pracy i mało wakacji boli - wiem,
haha, typie, no mam takiego "koleżkę", typ mieszka w bay area i samych opłat ma $5000 miesięcznie i to po tym jak się przeniósł do tanszego mieszkania, także wiesz...


@1337KiNG: no ale lepiej chyba miec $5k oplat i zarabiac 15k miesiecznie niz miec 5k pln oplat w polsce i zarabiac 15k pln?