Wpis z mikrobloga

raz że kijowa pogoda


@elperson: Brednia powtarzana przez kogoś kto nie wie o czym mówi. Byłem, pracowałem, latam systematycznie, mam tam rodzinę. Słowo klucz - lokalizacja.
  • Odpowiedz
@elperson: Akurat robiłem w rodzinnej firmie - malowanie domków. Więc jeśli padał deszcz, to malowania nie było. I byłem w okresie wakacyjnym. Takich dni wolnych miałem może max kilka.
  • Odpowiedz
Warto wyjechać do #norwegia w celach zarobkowych? #kiciochpyta #emigracja


@beastsajko7: na tak ogolne pytanie moze byc wylacznie ogolna odpowiedz - duzo mniej niz powiedzmy >10 lat temu, i im bardziej wykwalifikowanym pracownikiem jestes tym mniej sie to oplaca.

kijowa pogoda


@elperson:

Brednia powtarzana przez kogoś kto nie wie o czym mówi. Byłem, pracowałem, latam systematycznie, mam tam rodzinę. Słowo klucz - lokalizacja.


@piwakk:

A ja sie wypowiem - jasne
  • Odpowiedz
@panmimoskok: Rodzina mieszka na południu Norwegii przy morzu. Latamy tam regularnie od około 13 lat. Zdarzało się po kilka razy w roku + sporo gadamy z nimi. Pogoda u nich jest zbliżona do tej u nas. Wielokrotnie lecieliśmy i była lepsza pogoda niż u nas - czytaj cieplej. Zaznaczę, że nie bywamy zimą. Ale rozmawiając z nimi już kiedyś potwierdzili - a mieszkają jakieś 25 lat w Norwegii, że pogoda podobna.
  • Odpowiedz
Duzo bardziej bym sie martwil o sfere spoleczna.


@DryfWiatrowZachodnich: No społeczeństwo jest stare, to prawda. Do tego wyjście w dwie osoby kończy się naprawdę sporym wydatkiem, pomimo ich zarobków - proporcjonalnie znacznie więcej tam się wyda niż u nas. W dwie osoby wyjście u nas to spokojnie się zamkniesz w 200 zł w Warszawie z napiciem i jedzeniem. Tam jak kuzyn poszedł z dziewczyną, to pod 1k pln.

Mi się podobają
  • Odpowiedz
No społeczeństwo jest stare, to prawda. Do tego wyjście w dwie osoby kończy się naprawdę sporym wydatkiem, pomimo ich zarobków - proporcjonalnie znacznie więcej tam się wyda niż u nas. W dwie osoby wyjście u nas to spokojnie się zamkniesz w 200 zł w Warszawie z napiciem i jedzeniem. Tam jak kuzyn poszedł z dziewczyną, to pod 1k pln.


@piwakk: nie to mialem na mysli. Chodzilo mi o to ze bardzo
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: A tak, to też prawda. Też o tym mówiła rodzina. Chociaż z 2/3 lata temu była impreza przy weekendzie u rodzinki i jakoś koło 23 sąsiad Norweg zagadał i podrzucił przez płot wódkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale no zamknięcie jest tak czy siak.
  • Odpowiedz
@piwakk: ja bym jeszcze dodal ze z tego powodu paradoksalnie Norwegia jest zlym wyborem dla introwertykow. Introwertyk nie znaczy ze nie chce miec zadnych relacji spolecznych, a nawiazanie ich bedzie ekstremalnie trudne. Jedna rzecza jest siedziec samemu bo sie lubi, inna siedziec samemu bo nie ma zupelnie z kim pogadac.

No i sa inne problemy, takie ze tylko Oslo moze udawac duze miasto, z zadupii uciekaja mlodzi itd. Albo "tolerancja na
  • Odpowiedz
@piwakk: Wszystko się zgadza, na południu Norwegii pogoda jest podobna jak w Polsce. Tylko pozostaje jeszcze cała reszta. Im dalej na północ i północny wschód to już jest gorzej. Co zresztą potwierdza migracja ludności. Ogólnie pogoda w NO jest kiepska i depresyjna, a słońce to można zobaczyć najwyżej na netflixie. Prawie jak z poniższego obrazka.
panmimoskok - @piwakk: Wszystko się zgadza, na południu Norwegii pogoda jest podobna ...

źródło: 55

Pobierz
  • Odpowiedz