Wpis z mikrobloga

@Aokx: Koleś niby dobrze odpisał, ale jeśli wyłowimy wszystkie gatunki "jadalnych" krabów, to już więcej ich nie zjemy. Lepiej ograniczyć połów na kilka lat, żeby populacja się odrodziła i później z rozsądnymi limitami dalej wyławiać. Zbiorników nie da się tak łatwo "zakrabić", tak jak zarybia się jeziora lub rzeki.
@N4lesnik: Dobrze mówisz. Ludzie odbierają działania pro-środowiskowych czy pro-klimatycznych jako " #!$%@? komuchy chcą odebrać mi wolność " podczas gdy szersza perspektywa pokazuje, że chodzi o planowanie w większej skali by pewnych surowców nie zużyć całkowicie bo są one albo nieodnawialne ( jak choćby paliwa kopalne ) albo odnawiają się dużo wolniej niż obecnie je zużywamy. No ale w obronie takiego podejścia nie pomagają hipokrytyczne elity które z jednej strony mówią
@N4lesnik: Prawda. PETA akurat robi lwią przysługę, gdyż obrała za cel skrajną antagonizację, stawiając się w moralnej opozycji do tych, którzy nie przestrzegają jej sposobu życia. Język i metody jakie stosuje PETA nie przekonają nieprzekonanych.
Momentami też nieco odkleja się od rzeczywistości. Kiedyś domagali się by GamesWorkshop, firma produkująca figurki ze świata Warhammer i Warhammera 40k usunęła z lore świata i wydawanych figurek futra zwierząt, argumentując że to utwierdza w fanach
a z drugiej latają gdzie popadnie prywatnymi samolotami.


@Worm91: sam Elon Musk zużył w zeszłym roku jakieś 1,2 miliona litrów paliwa na swoje loty ¯\(ツ)/¯
bo są one albo nieodnawialne ( jak choćby paliwa kopalne )


@Worm91: no i tu ciekawostka, bo są odnawialne, chyba że rudy uranu, plutonu czy hel. Hipoteza o geologicznym pochodzeniu węglowodorów ciekłych i gazowych w płaszczu ziemskim zaczyna się potwierdzać na podstawie istnienia takich samych związków i ich mieszanin na innych ciałach niebieskich, gdzie nie występowała biosfera. ¯\(ツ)/¯
No ale w obronie takiego podejścia nie pomagają hipokrytyczne elity które z jednej strony mówią o redukcji emisji dwutkenku węgla ( ważna sprawa) a z drugiej latają gdzie popadnie prywatnymi samolotami.


@Worm91: Plus PETA naprawdę miała rakowe akcje i nie mające nic wspólnego z ochroną środowiska i zwierząt. Później się dziwią, że zupełnie normalne postulaty są poddawane krytyce, bo dużo ludzi nie będzie już im ufać. Czy ktokolwiek rozsądny będzie ufał
No ale w obronie takiego podejścia nie pomagają hipokrytyczne elity które z jednej strony mówią o redukcji emisji dwutkenku węgla ( ważna sprawa) a z drugiej latają gdzie popadnie prywatnymi samolotami.


@Worm91: ale oni latali, latają i będą latać i raczej nic z tym nie zrobimy. Bogaci zawsze znajdą (albo sobie wylobbują) dziurę w przepisach. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to ich opodatkować tak, żeby zyski z podatku można było przerzucić na
@eloar: Jeśli mówisz o górnictwie kosmicznym, to obecnie nie mamy technologii by wydobywać takie surowce, zwłaszcza że sensowność takiego wydobycia to tylko i wyłącznie nasz układ słoneczny i nasze najbliższe sąsiedztwo. Nic nam po tym, że gdzieś tam lata sobie planeta zbudowana z czystego diamentu. Jeśli zaś chodzi Ci o to, że to same formacje skalne, bez udziału biomasy mogą wytwarzać chociażby ropę, to nadal kluczowy jest tu czas potrzebny do
Jeśli mówisz o górnictwie kosmicznym, to obecnie nie mamy technologii by wydobywać takie surowce


@Worm91: ani trochę. widzę nie jesteś po prostu zaznajomiony z hipotezą o geologicznym pochodzeniu mieszanin węglowodorów płynnych i gazowych. Przyjęła się nazwa Fossil Fuel wskazująca na pochodzenie z pozostałości biologicznych, ale jest też hipoteza o pochodzeniu geologicznym, która coraz bardziej się potwierdza. jednym z dowodów jest fakt powstania takich mieszanin na ciałach niebieskich, gdzie biosfery nie było.
@eloar: Podrzucisz jakiś materiał o tym geologicznym pochodzeniu? Bo nadal nie wiem jak miałoby to wyglądać w praktyce. Jeśłi mamy uzyskać coś co przypomina ropę naftową to substratem musi być jakiś węgiel i wodór. Rośliny miały to z węglowodanów. Jak wyglądać miałby taki proces w przemysłowej skali i co zmienia ta inna geneza powstawania paliw kopalnych dla naszych zastosowań? Sprawi że zamiast powstawać setki milionów lat powstanie w miesiąc? To by
Ludzie odbierają działania pro-środowiskowych czy pro-klimatycznych jako " #!$%@? komuchy chcą odebrać mi wolność " podczas gdy szersza perspektywa pokazuje, że chodzi o planowanie w większej skali by pewnych surowców nie zużyć całkowicie bo są one albo nieodnawialne ( jak choćby paliwa kopalne ) albo odnawiają się dużo wolniej niż obecnie je zużywamy.


@Worm91: Ale wpis peta nie traktuje kraba jak surowca, tylko mówi o tym, że dla kraba jego życie
@ZygmnuntIgthorn: Nie wiem czy szczerze stawiają równość pomiędzy ludzkim życiem i kraba życiem, czy próbują w ten sposób wywołać jakieś wyrzuty sumienia u ludzi dla których stan środowiska i zwierząt jest nieobojętny, ale istotnie jest to chybiona praktyka. Dużo lepiej byłoby powiedzieć " ej mordy, jak odłowicie wszystkie kraby to po pierwsze, w końcu ich zabraknie a po drugie rozwalicie łańcuchy pokarmowe więc zabraknie tego i tamtego, a to stanie się
@Aokx: Nie wiem o co to całe #!$%@?. Przez ponad 40 lat nie zdarzyło mi się zjeść żadnego kraba nie licząc tego produktu krabopodobnego który jest produkowany ze zmielonych ryb a bez którego spokojnie mógłbym się obejść. Po raz kolejny obarcza nas się problemem który nas bezpośrednio nie dotyczy jak np plastikiem zanieczyszczającym oceany który to w głównej mierze generują Filipiny
europa - @Aokx: Nie wiem o co to całe #!$%@?. Przez ponad 40 lat nie zdarzyło mi się ...

źródło: obraz

Pobierz
@N4lesnik: @Worm91 Macie rację ale sposób przekazu aktywistów w ogóle nie pokrywa się z takim podejściem do sprawy, więc logicznym jest, że ludzie nachalną propagandę weganizmu odbierają jednoznacznie.

podczas gdy szersza perspektywa pokazuje, że chodzi o planowanie w większej skali by pewnych surowców nie zużyć całkowicie bo są one albo nieodnawialne ( jak choćby paliwa kopalne ) albo odnawiają się dużo wolniej niż obecnie je zużywamy.


@Worm91: Jeśli rzeczywiście chcemy
Anaheim - @N4lesnik: @Worm91 Macie rację ale sposób przekazu aktywistów w ogóle nie p...

źródło: 200586

Pobierz
@Worm91: przejrzyj co chcesz pod hasłem "Abiogenic petroleum origin hypothesis". Co zmienia? Całkiem sporo. Może pomóc opracować inne metody pozyskania paliw syntetycznych z surowców atmosferycznych. Z resztą ropa to nie tylko paliwa. To surowiec o tak ważnym zastosowaniu, że wszystkie dziedziny gospodarki go wymagają. Dlatego syntetyczna ropa jest tym czego potrzebujemy i jej odnawialność oznacza wielki krok na przód dla nas.

https://agupubs.onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1029/2008RG000270
Nie wiem czy szczerze stawiają równość pomiędzy ludzkim życiem i kraba życiem, czy próbują w ten sposób wywołać jakieś wyrzuty sumienia


@Worm91: Osobiście obstawiam to drugie. W dalszym ciągu taka egzaltowana narracja będzie budzić sprzeciw i niechęć.