Wpis z mikrobloga

Poszukuję publikacji o negatywnym wpływie tabletu / telefonu na rozwój dziecka 4-6 lat
Moja jeszcze żona bombarduje dziecko grami w których czeka się albo płaci , dziecko się frustruje , jedyne o czym mówi to tablet
Ona twierdzi ze to ma pozytywny wpływ na niego ( debilizm )
Szukam publikacji o zaszytych mechanizmach w takich grach - czyli o ścieżce dopaminowej itp
Czy mógłby ktoś podzielić się czymś takim ?

#rodzice #dzieci #tatacontent I dodaję też #programowanie bo może ktoś tworzy takie gry i ma wiedzę jakie mechnizmy są implementowane żeby użytkownika uzależnić
  • 63
  • Odpowiedz
  • 3
@virusriddle wiem ale do tego długa droga tymczasem nawet w tej chwili dziecko się drze jakby go ze skóry obdzierali bo nie zgodziłem się na tablet a zaproponowałem budowanie z Lego
  • Odpowiedz
@Tadeo123: nawet jeśli znajdziesz 29 artykułów naukowych popartych badaniami to i tak po 1 ona ich nie przeczyta, po 2 ich nie uzna, po 3 ma to w dupie bo telefon ma zająć dziecko żeby jej nie zawracało dupy i żeby miała spokój. Reszta to dorobiona ideologia.
Dziecko już jest uzależnione od wyrzutów dopaminy i bez pomocy psychologa będzie tylko gorzej. Albo wymyśl jak może się rozładować np darcie kartek, krzyczenie
  • Odpowiedz
@Tadeo123: zamień mu dopamine z tabletu na dopaminę z czegoś innego. Chodzi o frajdę, zabawę, zbudowanie wielkiej wieży z drewnianych klocków przywiązanie do niej sznurka i pociągnięcie żeby się zawaliła i tak wkoło. Jeśli tablety i sprzęty są twoje to zainstaluj na nich kontrolę rodzicielską, zablokuj aplikacje, odetnij net itp
  • Odpowiedz
  • 0
@virusriddle nie nie są moje
Ja nie daje mu ani telefonu a tabletu nawet nie posiadam , wspólnie staram mu puszczać jak już filmy pełnometrażowe lub dokumentalne o zwierzętach ew słuchowiska
  • Odpowiedz
@Tadeo123: to nie zadziała bo mózg jest przystosowany do krótkich częstych wyrzutów dopaminy, zwyczajnie odpływa i się nudzi na dłuższych seansach
Dlatego trzeba psychologa który pokieruje zmianą nawyków.
  • Odpowiedz