Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k
Ktoś tu doświadczony z ominięciem zapisu o zakazie konkurencji? Klienta #!$%@? moja kontraktornia bo mają wszystko w piździe, ale ze mnie nie chcą rezygnować. Oni by mniej płacili, ja bym więcej zarabiał - sytuacja win/win ale zapis w mojej umowie kreśli te plany.
  • 9
  • Odpowiedz
@Dominias: Zależy od tego co jest w umowie. Najłatwiej to obejść zatrudniając się poprzez spółkę zależną od firmy matki albo jakieś inne proxy należące do klienta. Problem że nie zawsze jest to możliwe, a dwa, że czasem zapisy o umowie konkurencji uwzględniają takie rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@Dominias:
1. Najpopularniejszym wyjściem które jest stosowane jest opłata za uwolnienienie. Czyli klient mówi Twojej kontraktorni że nie podoba sie mu współpraca ale chce Ciebie i płaci za Ciebie 1-2 lata w przód prowizję a Ty przechodzisz bezpośrednio do klienta i jestes wolny. Wtedy polepsza jakosc pracy ale finansowo raczej zostaje to samo na ten czas 1-2 lat.
2. Innym sposobem jest zapłacenie kary umownej. Czyli Ty przechodzisz sobie normalnie i
  • Odpowiedz
@Dominias: sprawdz czy zakaz obejmuje prace przez inna firme dla tego samego klienta, tylko ta firma musi juz byc uslugodawca tego klienta.
@NoName4891 jak wskakujesz z kontraktowni ktora skubie devow do takiej co sie sensownie rozlicza to jest to bardzo mozliwe :)
  • Odpowiedz
Najłatwiej to obejść zatrudniając się poprzez spółkę zależną od firmy matki albo jakieś inne proxy należące do klienta


@markaron: Są kontraktornie, które nie mają zapisów zakazujących takich działań?

Ktoś tu doświadczony z ominięciem zapisu o zakazie konkurencji?


@Dominias: Tak, firma dla której pracujesz płaci kontraktorni za wyłączenie zakazu konkurencji. Wtedy najczęściej podpisują umowę z Tobą, że musisz pracować jakiś czas. W kilku firmach tak to wyglądało.
  • Odpowiedz