Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie nie chcą wyjechać na te 3-4 lata zagranicę i zarobić sobie na mieszkanie i kupić je za gotówkę? Zacisnąć pasa póki człowiek młody i silny, zarobić dobre siano, wrócić, kupić i nie być uwiązanym kredytem. Co w tym złego? Ja lata temu wyjechałem na zachód aby zarobić sobie na 5 lat studiów i sobie chwalę po dziś dzień tak pomysł.

#nieruchomosci #pytanie #kiciochpyta
  • 14
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn: zmarnować 4-5 lat życia w jego najlepszym okresie, żeby porobakować u Holendra albo Niemca? Poza tym to już nie te czasy, żeby wrócić z zagranicy i gotówkę kupić mieszkanie. Co najwyżej wkładzik. Opcja dobra dla nie-specjalistów.

Ja myślę o emigracji, ale na stałe.
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn: A ile odłożysz w tym Reichu? Załóżmy opytmistycznie że nawet 10k odłożysz, po 3 latach 360k niby spoko na kawalerkę na obrzeżach do remontu może styknie, ale jak chcesz kupić coś co nadawałoby się dla więcej niż jednej osoby to licz bliżej 10 lat( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Ja lata temu


@Saddam_Husajn: Sytuacja dziś jest trochę inna. Ceny mieszkań są na tyle wysokie że nie da się na nie zarobić na jakichś szklarniach. Powiedzmy że potrzebujesz zebrać jakieś 200k EUR żeby kupić dziś jakieś mieszkanie. Załóżmy że chcesz wyjechać na te 4 lata - to znaczy że chcesz odłożyć 50k EUR netto rocznie, a to znaczy, że musiałbyć zarabiać > 100k EUR rocznie. To są stawki dla doświadczonych specjalistów.
  • Odpowiedz
Dlaczego ludzie nie chcą wyjechać na te 3-4 lata zagranicę i zarobić sobie na mieszkanie i kupić je za gotówkę? Zacisnąć pasa póki człowiek młody i silny, zarobić dobre siano, wrócić, kupić i nie być uwiązanym kredytem. Co w tym złego? Ja lata temu wyjechałem na zachód aby zarobić sobie na 5 lat studiów i sobie chwalę po dziś dzień tak pomysł.


poniewaz m.in ten model upowszechnil i sprawil ze jest z
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn: ponieważ już się nie da. Możesz co najwyżej wyjechać zarobić na wkład własny tylko co potem. Dlatego naprawdę na miejscu młodego człowieka biorąc pod uwagę zagrożenia wojenne, jak wygląda nasz system emerytalny i koszty życia vs zarobki zastanowić nad emigracją na stałe.

Polska poza względnym spokojem społecznym który (jeszcze wciąż) mamy straciła właśnie na własne życzenie wszelkie przewagi nad zachodem.

Naprawdę jak się komuś chce to dużo łatwiej będzie mu
  • Odpowiedz
np jako inżynier/specjalista z językiem.


@Szemiques: Pokaż mi ofertę gdzie można tyle "odłożyć" netto, chociaż jedną ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ba, cięzko będzie znaleźc taką ofertę żebyś mógł brutto tyle w ogóle zarobić. Gdybyś zarabiał 220k EUR rocznie brutto, to netto miałbyś w Monachium 11.3k EUR, czyli odkładasz te 10k i wegetujesz w jakimś wspólnym mieszkaniu za te 1300 eur.
Poszukaj teraz takiej oferty za 220k EUR
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn: to już nie te czasy. Znam ludzi co od razu wyjechali do GB na magazyn jak tylko otwarły się granice. Część z nich straciła kasę na samochody i inne pierdoły, ale byli tacy co kupili działki, mieszkania i dzisiaj są panami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Co w tym złego?


@Saddam_Husajn: Kiedy mieszkanie kosztuje prawie milion w stanie deweloperskim, to jak chcesz to odłożyć w 3-4 lata, skoro za granicą po odliczeniu podatku zarabia się "tylko" 2x więcej, a życie jest odpowiednio droższe?

Poza tym nikt Ci nie odda najfajniejszych lat w życiu (20-30). Brak raty kredytu totalnie nie jest warte młodości wypalonej u hansa na szparagach. Życie masz jedno, a młodość jest krótka. Czas > pieniądz.
  • Odpowiedz