Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #gotowanie #kuchnia
Macie jakiś fajny, nowy gadżet kuchenny?
Ja niedawno kupiłem patelnię do naleśników ze stali węglowej i jestem bardzo zadowolony.
Zawsze w weekend robię naleśniki i pankejki i tego mi właśnie brakowało. Stal jak zwykle świetnie trzyma i przekazuje temperaturę (a gotuję na indukcji), przez co wszystko jest ładnie przyrumienione (ale tu należy dodać, że stal musi swoje ważyć). Niski brzeg znacznie poprawia wygodę przewracania i zdejmowania placków. Co ważne, rączka nie jest nitowana a "zespawana", co też ułatwia pracę z płynnym ciastem. Porównanie mam tylko ze zwykłymi patelniami (stalowymi i z powłoką) i tanią naleśnikarką z Ikei, ale taką patelnię bardzo polecam. Szukałem czegoś w rozmiarze 26 cm, bo takie mam największe pole na mojej kuchence. Zdjęcie nie moje, poglądowe.
tmkg - #gotujzwykopem #gotowanie #kuchnia
Macie jakiś fajny, nowy gadżet kuchenny?
Ja...

źródło: 20796_-_Crepespfanne_EISENSTAeHL_18_CM-3

Pobierz
  • 7
@tmkg: też kupiłem sobie węglowki jakiś czas temu i są super. Co prawda nie do naleśników. Jajka sądzone, omlety, rumienienie mięsa wychodzi poezja.
@tmkg: Ogólnie patelnia do naleśników jest przydatna, ale to może być jakakolwiek za 20-30 zł. Nie musi być ciężka, bo i tak ciasto naleśnikowe jest cienkie, więc to kompletnie nie robi różnicy z czego ta patelnia jest.
@not_me: Aby nie aluminiowa za 20zł, bo to jest trucizna. Generalnie nie warto kupować taki gównianych tanich rzeczy do kuchni, bo więcej się zdrowia straci niż zaoszczędzi pieniędzy