Wpis z mikrobloga

Co myślicie o kupnie mieszkania w kamienicy? Ogólnie chłopaki sprzedają po remoncie, kupują całą kamienice i pojedyncze mieszkania sprzedają, jedno mieszkanie dzielą na dwa mniejsze i sprzedają jako jedno całe, ROI 11-14%, całkiem sprawnie im to schodzi z tego co widze także inwestorów nie brakuje.

Co myślicie? Jedyne czego sie obawiam to że to kamienica i taka no niepewna inwestycja, z drugiej strony przy takim ROI to mi sie to za 6 lat zwróci. Słucham Państwa - narzekaczy proszę o ciszę.

#inwestycje #nieruchomosci #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pieniadze #banki #deweloperka
  • 14
  • Odpowiedz
@Trunktwilight
Jakie miasto?
Właśnie kończę remont w takim mieszkaniu. Jeśli jest popyt na takie dwupaki w danym mieście to jak najbardziej warto wejść w temat. Oczywiście jeśli wszystkie kalkulacje mówią że warto
  • Odpowiedz
@Trunktwilight: Zależy od inwestycji, z kamienicami jest ten problem że bardzo często nie ma ogrzewania z ciepłowni, a przy dużej kubaturze(wysoki sufit) to może być drogie w ogrzewaniu. Kolejna kwestia to poziom wykonania samego remontu, ocieplenie elewacji, instalacja elektryczna, instalacje wodne to są rzeczy których na pierwszy rzut oka nie widać, a po miesiącu może okazać się że z rur płynie herbata zamiast wody. Zakładam że są kamienice zrobione dobrze i
  • Odpowiedz
@Trunktwilight: Na obrazkach nie wygląda źle poza układem który ssie mocno, ale rozumiem że tak się robi mieszkania inwestycyjne. Nie znam rynku Chorzowskiego, ale trudno mi sobie wyobrazić kogoś kto będzie chciał za te pieniądze wynająć 15m2 +plus rachunki, zamiast 60m2 za tą samą cenę: https://www.otodom.pl/pl/oferta/chorzow-2-pokoje-ul-dabrowskiego-ID45pkf
No i skoro to taka super inwestycja to czemu ktoś to sprzedaje i to z lokatorami. Ja jakbym szukał to uniakałbym ofert z lokatorami. ROI
  • Odpowiedz
@Anamana: bo może są jakieś rzeczy o których nie wiem, np moze te kamienice sie zapadną za 2 lata i ja jako kupujący jedno mieszkanie o tym nie wiem i może jakiś mirek wie jak to sprawdzić/czy warto itp.
  • Odpowiedz
@Szemiques: Ciekawe, no jedyne co za tym przemawia to że jednak na ogrzanie tej klitki mniej kasy pójdzie niż na te 60m. Z tego co widze oni sprawnie znajdują tych najemców, i sie tylko zastanawiam czy jest jakiś kruczek, czy moze te chaty sie zawalą za 3 lata (tego sie najbardziej szczerze obawiam)
  • Odpowiedz
Patrząc na okolicę to mieszkanie tam "do remontu" jest warte pewnie z 2k/m2 jak nie mniej. Komu to chcesz wynając z ogrzewaniem elektrycznym w takiej okolicy żeby ci się opłacało to kupić po 6k/m2?

To się wszystko opłaca jak sam flipujesz albo kupujesz, remontujesz i wynajmujesz. Na tym zdjęciu z ogłoszenia co dałeś to widać jak to jest wszystko najtańszymi materiałami zrobione. 10% roi? 2k zysku żeby tyle miec + czynsz +
yousouyou - Patrząc na okolicę to mieszkanie tam "do remontu" jest warte pewnie z 2k/...

źródło: 297d17683a1f3e88786b510681af9301

Pobierz
  • Odpowiedz
@Trunktwilight: Zawsze sobe zadaj pytanie, dlaczego ktoś miałby ci sprzedać dobry biznes ;) To pomaga nie tylko przy inwestycjach w nieruchomości.

Bo może to 10% uzyskasz, ale będzie to okraszone stratą dużej ilości czasu i nerwów (lokatorzy), które nie są tego warte? Pamiętaj, że ci, którzy zarabiają dobrze na wynajmie, kupowali, jak sam napisałes, często całe budynki. Ceny w takim wypadku to mogło byc 1k/m2 na takim śląsku w starej kamienicy
  • Odpowiedz