Wpis z mikrobloga

Brakuje tutaj dawnego poziomu, gdzie można było się rzeczywiście czegoś dowiedzieć. Było wielu pasjonatów, którzy dzielili się wiedzą i prostowali różne głupoty. Obecnie mam wrażenie, że wiele osób tutaj tworzy sobie obraz, iluzję świata jaka im pasuje. Kiedyś, więcej można było się dowiedzieć czytając tutaj komentarze pod artykułami, dzisiaj niestety coraz częściej jest odwrotnie :/

Wczoraj przykładowo czytam komentarz, że włoska mafia obecnie potrafi jedynie okradać starsze babcie i napadać na sklepy, a imigrantów to omijają z daleka ze strachu. Jednocześnie dostał on sporo plusów.

Ze 3 lata temu pewien wykładowca akademicki, zajmujący się problematyką włoskiej mafii mówił coś zupełnie innego. W rzeczywistości, są tacy słabi, że zeszli z ulicy, a do brudnej "pracy" (handel i inne takie) zaczęli wykorzystywać imigrantów. Jednocześnie tak bardzo się ich boją, że wprowadzili im zakaz używania broni palnej (bo przyciąga zbyt dużą uwagę mediów, społeczeństwa). Włosi mają na nią monopol, dla reszty jest broń biała. Za użycie (i nie wiem czy też nie za samo posiadanie) jest wyrok śmierci.

#wlochy #ciekawostki #kryminalne #mafia #wykop
  • 2
@SawyerJ jeden z grubszych gangusow z Warszawy miał tu konto, ale został powinięty przy roksach. „Wiem więcej niż niż dziennikarze” takie było jego motto, kojarzysz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)