Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie że część ludzi nowej władzy robi wszystko żeby wkurzyć konserwatywną część społeczeństwa. Miało być pojednanie, a jest kij w mrowisko. Czemu to nie może być po prostu "ranking szkół przyjaznych uczniom", gdzie na przykład jedną z wielu kwalifikacji byłoby podejście do tej mniejszości?

#polityka #sejm #bekazlewactwa
Amatorro - Mam wrażenie że część ludzi nowej władzy robi wszystko żeby wkurzyć konser...

źródło: 2024-02-06_12h06_52

Pobierz
  • 14
Mam wrażenie że część ludzi nowej władzy robi wszystko żeby wkurzyć konserwatywną część społeczeństwa.


@Amatorro: po przejęciu ministerstwa rodziny pracy i polityki społecznej oraz ministerstwa równości przez lewicę, to raczej było spodziewane, że zacznie się tam jazda bez trzymanki.
ale mnie przeszkadza pogłębianie podziału społecznego w imię zasypywania go.


sam to robisz kręcąc aferę o coś co cię w żaden sposób nie dotyka, a niektórym może pomóc

Jedynym albo głównym problemem młodzieży jest dyskryminacja ze względu na tożsamość seksualną?


@Amatorro: a to można się zajmować tylko głównymi albo jedynymi problemami i nic innego nie wolno robić?
@Amatorro: Nie tylko konserwatystów. Jestem liberałem, w poprzednich wyborach sam głosowałem na Lewicę, popieram związki partnerskie i tego typu akcje też mi przeszkadzają. To co robią to bezrefleksyjne powielanie pomysłów zachodniej lewicy na polskim podwórku. Nie jestem zdziwiony, że wajcha przesunęła się w lewo po tym co robił PiS, ale na zachodzie polityka identyfikacji doprowadziła jedynie do większej polaryzacji.

Pomimo wszystkich działań, programów w szkołach, dywersyfikacji w mediach akceptacja dla osób
  • 2
@gromnir125: Przedstawiłeś idealnie moje podejście do tej sprawy.
Pamiętam ten dzień, gdzie ledwo tydzień po zmianie władz w TVP w śniadaniówce gościły dwie pary homo z tęczową flagą. I doskonale rozumiem, że jest to grupa społeczna, która czuła się pogardzana przez 8 lat rządów pisowców, ale TVP miało na tamten czas nadal sporą widownię konserwatywną pozostałą po starym formacie telewizji. Obstawiam że część z tych ludzi właśnie po takich programach, które
to chyba z ciebie, bo właśnie przyznałeś mu rację, "część ludzi nowej wład


@ibilon: Mało obchodzi mnie wkurzenie ludzi marginesu społecznego. Jak im się wolność i tolerancja nie podoba to mogą na Białoruś wyjechać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Amatorro: 100% zgody. Bardzo dobrze widać to na przykładzie USA gdzie konserwatywne stany buntują się przeciwko polityce prowadzonej przez szkoły i w odpowiedzi wprowadzają przepisy jeszcze ostrzejsze niż istniały 10-20 lat temu. Lewica często zapomina, że konserwatyści to połowa społeczeństwa, z którą trzeba wypracować jakiś kompromis. Inaczej wachadło będzie latać od lewa do prawa co 4-8 lat.

Drugi problem. Młodzież naturalnie buntuje się przeciwko autorytetom. Tak jak wbijanie młotkiem patriotyzmu, konserwatyzmu