Wpis z mikrobloga

Mamy na sali lekarza? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ostatnimi czasy miałem duże bóle karku i ból przy poruszaniu. Poszedłem na RTG kręgosłupa szyjnego i dzisiaj otrzymałem opis zdjęcia. Jest ktoś w stanie mniej więcej powiedzieć jak wygląda sytuacja i jak bardzo źle jest? Z tego opisu nic nie rozumiem, ale nie wygląda obiecująco. Konsultację z lekarzem mam dopiero za tydzień. Generalnie jest już trochę lepiej po zastosowaniu poduszki ortopedycznej, ale nadal ból występuje.

Opis zdjęcia:
Dziobiaste wyciągnięcie wyrostków haczykowatych w stawach unkowertebralnych. Niemal całkowite zniesienie lordozy szyjnej. Dyskopatia C5, C6 miernie obniżona przestrzeń mk C4, C5. Trzon kręgowe bez zmian. Retrolisteza kręgu C5 na szerokość 5mm / uszkodzenia aparatu stawowo-więzadłowego.

#rtg #ortopedia #fizjoterapia #medycyna
  • 2
  • Odpowiedz
Nie ma się co stresować na zapas, tydzień czasu czekania to nie tak źle jak na nasze krajowe warunki. Ja miesiącami budziłęm się z połamana szyją, ciągle coś naciągnięte i serio te profilowane poduchy to jest magia. Ja mam z ortoprimo super się dopasowuje do ciała. Jak głowa stabilnie leży to odcinek szyjny jest super odciążony. W sumie zmagałem się z bólem co rano, a trochę ćwiczenia z jutuba, trochę mniej wiszę
  • Odpowiedz