Wpis z mikrobloga

No i stało się - wyprzedaję cały swój sklep! A że walentynki już za pasem chciałem skorzystać z tej okazji i zrobić potrójne #rozdajo! Plan jest sprytny i jak zawsze u mnie spóźniony xD
DZISIAJ LOSOWANIE jednej osoby która dostaje ode mnie świecące drzewko warte 200zł i jednocześnie uruchamiam kupon "WYKOP" w moim sklepie -20% na cały asortyment.

W piątek następne rozdajo i kupon ustawiam na -25%
W sobotę ostatnie losowanie i kupon - 30%
A w niedzielę? Może i bez rozdajo, ale za to kupon na -40%
W poniedziałek wysyłka wszystkich zamówień by trafiły jeszcze przed walentynkami do Was.

Wszystko co uda mi się sprzedać idzie bezpośrednio na remont i budowę nowej przestrzeni o której będę jeszcze pisać w osobnych wpisach na #rozkminkrzaka

Pora na zmiany o których kiedyś pisałem na swoim tagu - mój sklep już od lat leży i kwiczy, dostałem już wycenę od znajomych na stworzenie sklepu idealnie pode mnie więc zabieram się za wielki rękodzielniczy reset którego cholernie potrzebuję.

Jednocześnie zabieram się za czyszczenie swojej pracowni i przenosiny do dwa razy większej. Obecnie wynajmuję pomieszczenie w starym szpitalu - całe 10 metrów nieporządku i totalnego chaosu który od lat był dla mnie przytłaczający ale musiałem ograniczać koszty. Udało mi się odrobić wszystkie długi, nawiązałem dwie nowe współprace i w końcu przenoszę się piętro wyżej, do starego pokoju oddziałowego o powierzchni 21mkw.

Dla mnie to kosmos, po 5 latach działania będę mieć 2x większą przestrzeń. Projekt już zrobiłem, postrzeliło mnie jednocześnie w plecach w trakcie pakowania warsztatu, więc do końca tygodnia... Siedzenie przy komputerze i dogrywanie szczegółów. Więc choć nie mogę się ruszać i generalnie mam motorykę robota jaram się jak dziecko. Ostatnim moim punktem przed przenosinami są właśnie walentynki, więc... Zaczynamy.

Przy okazji wpadło do sklepu parę nowych dziwnych rzeczy i unikatów, jak jesteście ciekawi KLIK

A jutro opiszę cały mój plan i trochę historii jak to było że trafiłem tam gdzie trafiłem - czyli do szpitala.

#rozdajo #rozkminkrzaka #rekodzielo
bkwas - No i stało się - wyprzedaję cały swój sklep! A że walentynki już za pasem chc...

źródło: rozdajo

Pobierz
  • 51
@hu-nows: jaki urażony przedsiębiorca?

Jeżeli chcesz prowadzić legalny biznes w Polsce to 1.5k PLN ZUSu(mówimy o pełnym ZUSie bez ulg na początku działalności) jest kwotą minimalną, jaką musisz płacić niezależnie od wypracowanego zysku.

W tym roku podwyżka ZUSu to kolejne 200zl. Do tego doliczasz podatek, czyli 18/19%, bo zakładam że ze względu na koszty OP jest na zasadach ogólnych lub liniówce. Z zarobionej kwoty trzeba jakoś jeść i mieszkać.

Ile kosztuje
@szadina: rękodzieło samo w sobie nie nadaje wartości. Dowód masz w Afryce. Ich popularne wśród turystów obrazy, rzeźby i biżuteria są tanie, bardzo tanie. Za słonia w Afryce płaciłem 20 zł, drugi z galerii za 45 zł, brazoletki z koralików też 20 zł, mały obraz 50 zł.

@night_witch95 tak biedny, że mam kolekcje modeli do sklejania o wartości 15 tysięcy złotych i tak artystycznie nieuzdolniony, że dwa razy udało mi się
N331 - @szadina: rękodzieło samo w sobie nie nadaje wartości. Dowód masz w Afryce. Ic...

źródło: 1000071966

Pobierz
@N331: tak działa rynek towarów i usług. Musisz zapłacić za dom, furę i dwa razy większy zakład przedsiębiorcy. Płacisz teź, bo to producent poniósł ryzyko i wpakował kupę kasy w maszyny, które umożliwią ci nosić to coś na szyi. Uważasz, że nie warto? Nie płacisz.

To samo z pracownikami, kiedy przedsiębiorca zarabia miliony a jego pracownicy najniższą. Kiedyś Shapiro dobrze odpowiedział na taki zarzut, że to pracownicy robią całą robotę, a
Musisz zapłacić


@mamabijeatataniezyje: ja nic nie muszę. Nie chcę płacić za ideologię jaka stoi za tymi wisiorkami. Nie kupuje tego opisu chcącego sprzedać coś taniego za 200 zł. Idąc Twoim tokiem myślenia to powinien robić 10h, a wtedy by zarobił na wisiorku jednym więcej, 2500 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)