Wpis z mikrobloga

Witajcie

Dostałem dzisiaj maila od tania-paczka.pl o takiej treści:

Numer przesyłki: 6232038202147
Zlecenie z dnia: 2023-12-19
Działając w imieniu Cito Sp z o.o. właściciela serwisu Tania-Paczka.net informujemy, iż przewoźnik przesyłki, firma Fedex dokonał kontroli ww. przesyłki pod względem prawidłowości wagi oraz rozmiarów z uwagi na ich niezgodność z złożonym zleceniem.

Zgodnie z regulaminem wybranego przewoźnika w przypadku, gdy waga gabarytowa przekracza wagę rzeczywistą, cena wyliczana jest na podstawie wagi gabarytowej. Firma kurierska przy naliczaniu opłaty zawsze bierze pod uwagę wyższą wagę. Z kontroli wynika, iż waga RZECZYWISTA bądź GABARYTOWA nadanej przesyłki wyniosła 21 kg, za co zgodnie z regulaminem przewoźnik naliczył dopłatę zgodną z naliczoną wagą.

Dopłata do naliczonej wagi wraz z opłatą za weryfikację (15 zł) wynosi 23 zł

Z uwagi na powyższe wzywamy do zapłaty kwoty: 23 zł w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego wezwania.
__________
Wiem, że paczka ważyła 4kg, pisałem do nich, nawet mam nagranie jak przekazywałem paczkę kurierowi (widać że była lekka) ale się zarzekają, że nic z tym nie mogą zrobić i nie można tego reklamowac w żaden sposób. W ogóle nie rozumiem też tego, że wezwanie do dopłaty wysłali 1,5 miesiącu po dostarczeniu paczki przez FedEx. Macie pomysł co zrobić?

#kurier #fedex #kurierzy #pomocy
  • 6
  • Odpowiedz
@showtekforfun: zgadzalo by sie to ze 80x40x10/5000 wychodzi wiecej niz waga rzeczywista (4kg<~7kg)

a gdyby wymiary byly zanizone, i bylyby np. 100x50x20 to waga wolumetryczna wyjdzie gdzies okolo 20kg.
  • Odpowiedz