Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, chlop z roboty umarl w 6 tygodni od diagnozy raka pluca. Pod koniec roku jeszcze normalnie z nami siedzial, po sylwestrze poczul sie zle, jakies omdlenia i dusznosci, TK, biopsja i diagnoza. Cale pluca zajete, a rok wczesniej mial jeszcze TK klatki piersiowej przed jakims zabiegiem planowanym, ktore nic nie pokazalo. Jaka to jest abstrakcja ja #!$%@?. Jeszcze go nawet ze szlugiem nigdy nie widzialem #rak #nowotwory #zdrowie #przegryw
  • 25
k wczesniej mial jeszcze TK klatki piersiowej przed jakims zabiegiem planowanym, ktore nic nie pokazalo. Jaka to jest abstrakcja ja #!$%@?. Jeszcze go nawet ze szlugie


@BrakWolnegoLoginu: i serio, zadnych papierosów, nic zupełnie? Może pracował wcześniej w jakichś szkodliwych warunkach, nie wiem, zrywanie eternitu czy coś, albo mieszkał w jakimś zakopconym miejscu? To aż niewiarygodne, że tak mocno go chwyciło.
A te symptomy o których pisałeś, to na czym dokładnie polegały?
@gedzior84: jego siostra, ktora pracuje w innym dziale, od rana wtedy mial dusznosci i wieczorem zaslabl, u lekarza wczesniej dostal antybiotyk bo objawy byly takie jak przy zapaleniu pluc.

@KollA nieee, z tego co mowil wtedy to w ogole nie byla kwestia onkologiczna, mial jakies problemy z barkiem i miednica, wiec zakres badania byla dosyc szeroki
@gedzior84: @BrakWolnegoLoginu
Rak pluca jest silnie związany z paleniem, ale nie można zapominać że nowotwory powstają jako konsekwencje pomyłek przy przepisywaniu DNA (mutacji) które zdarzają się zupełnie losowo.
Można być młodym, zdrowo się odżywiać, uprawiać aktywność fizyczną i zostać nagle zdiagnozowanym z rozsianym nowotworem, do tego na wiele nowotworów (np płuco, jajnik, czerniak, mózg) nie ma badań przesiewowych, więc można się nagle zawinąć i cześć.
@BrakWolnegoLoginu: co do bakterii to nie znamy jeszcze mechanizmu, ale w ich obecności organizm o wiele łatwiej niszczy nowotwory, natomiast środki przeciwzapalne (dla zmyłki zwane przeciwbólowymi), wprost do nazwy, zmniejszają lub nawet usuwają stan zapalny, który jest niezbędnym elementem do walki nie tylko z nowotworami