Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi czy ja dobrze kumam te UTXO's. Robiłem na ledgerze DCA i on sobie tworzy dla bezpieczeństwa za każdym razem inny adres do przesyłania BTC. Więc mam teraz 30 transakcji na jednym koncie, ale na różnych adresach. Rozumiem, że fee w przypadku przesłania całości środków będzie większe niż gdybym miał to na jednym adresie. Z racji, że fee na sieci jest obecnie bardzo korzystne to się zastanawiam jak skonsolidować optymalnie te adresy. Wystarczy przelać na giełdę i później z powrotem wszystko na jeden adres w ledgerze?

#bitcoin
  • 7
  • 0
@Creamfields: Czyli po prostu generuje sobie nowy adres na tym samym portfelu i przelewam wszystkie środki na ten nowy adres i w ten sposób skonsolidowałem te wszystkie utxo? Ma to w ogóle sens w moim przypadku skoro fee jest takie samo?
@RecycleMe: tak wystarczy że wyślesz do siebie, ale po co? Po co to chcesz konsolidować? W ten sposób zapłacisz za transakcje ale za to obniżysz prywatnosć portfela. Przecież teraz nikt nie wie które adresy należą do ciebie a które może już komuś innemu wysłałeś.
  • 0
@assninja: Konsolidować chce żeby się później nie okazało, że przy wysłaniu wszystkich btc na giełde z portfela zapłacę jakieś chore fee. Na razie są spoko opłaty, ale przeszłość pokazała że sieć potrafi zaskoczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To w końcu lepiej konsolidować czy nie? (°°