Wpis z mikrobloga

Jak się uprzesz, to i za <10k z metra klitkę kupisz w Warszawie - albo w "Warszawie"? Serio podziwiam ludzi, co kupują mieszkania na Kawęczynie. Chyba tylko wariaci z Osiedla Regaty mieli więcej fantazji w wybieraniu miejsca na kompletnym zadupiu, bez sensownej komunikacji.

https://www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-mieszkanie-warszawa-chelmzynska-56m2-mzn2043325824

pozostaje modlić się o przystanek PKP Warszawa Kawęczyn. Ale z tego, co wiem, to tylko nazwę mu nadali, nie wiem, czy i kiedy powstanie.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #warszawa
  • 30
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: lokalizacja lokalizacja, ale jak sie zajrzy na zdjecia to jakies takie... nieprzytulne. Inna sprawa ze uklad jest taki ze jak ktos chce latwo pokoj od kuchni odgrodzic, i kuchnia ma nadal okno. Polnocny sedes tez sie nadaje do przerobienia na garderobe.

Poza tym maja blad, lokalizacja okien to nie wschod i poludnie ale poludnie i zachod.
  • Odpowiedz
  • 1
@DryfWiatrowZachodnich: Lokalizacja to największy problem. Chełmżyńska jest zakorkowana i musisz przejechać przez przejazd kolejowy, żeby wyjechać na cokolwiek, a wiadomo, co to oznacza rano czy po południu. Do tego jesteś skazany na jeden autobus jadący 200 lat w cywilizowane rejony. Do PKP Rembertów jest chyba 3 kilometry z buta, więc to w zasadzie bezużyteczne.

Czyli: samochodem źle, komunikacją miejską fatalnie. Zostaje rower albo hulajnoga.

Z drugiej strony, JEŚLI kiedyś postawią przystanek
  • Odpowiedz
  • 2
Ewentualnie - jak kogos nie stac na nic drozszego, to co ma robic?


@DryfWiatrowZachodnich: Rozważyć Pruszków albo Legionowo. Podobna cena, paradoksalnie więcej cywilizacji i lepszy dojazd.

Pytanie czy to ma az takie znaczenie jak ktos pracuje glownie zdalnie albo blisko, a jak sie porusza to autem.


@DryfWiatrowZachodnich: Tak bo samochodem będziesz przeklinał ten cholerny przejazd ;))
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: powiem Ci że ja całkiem serio miałem pomysł żeby tam kupić mieszkanie, i tak wszędzie jeżdżę samochodem, więc komunikacji miejsca mi do szczęścia nie potrzebna, a gorzej niż na jakieś Białołęce tam raczej nie jest
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: mieszkam prawie w tej lokalizacji i bardzo sobie chwalę, mam duże 5 pokojowe mieszkanie kupione w niskiej cenie i wszędzie blisko- tyle, że pracuję zdalnie i nie jeżdżę autem bo mam pod nosem wszystko i tak. A to osiedle to mi się podoba, ładne i ciche, chodzę w te bloki do piekarni albo do kosmetyczki. Wszystko zależy od punktu widzenia. Szczerze mówiąc dla rodziny pracującej zdalnie jest super, bo szkoły,
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: jak coś to mieszkałam na głębokiej wsi i o żabce czy piekarni można było pomarzyć więc się nie zgodzę :) Wszystkie usługi czy sklepy których potrzebuję np. lekarze/laboratorium, fryzjer, kosmetyczki typu paznokcie, rzęsy itd. duże sklepy typu kaufland czy biedra, sklep z ciuchami, empik, rossmann, sklep rybny/warzywniak, restauracje/piekarnie, siłownia, basen trochę dalej ale i tak najbliżej z tych miejsc w których mieszkałam w wawie. No z tego przeważnie korzystam. Jedynie
  • Odpowiedz
  • 0
@pinknada567: no widzisz, golas @borjaki z mieszkaniem za 3 miliony śmiga metrem, bo jest mega wygodnie :) ogólnie to konieczność korzystania z samochodu po Warszawie to raczej męka a nie jakiś symbol statusu jak zasugerowalas.

Ale nie wnikam, ogólnie to dobrze, że fajnie Ci się mieszka, ale to co opisalas to standard jakiegoś Chotomowa czy innej wsi pod Warszawą ;) bez urazy
  • Odpowiedz