Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Ja wiem, że bańka miała pęknąć od 10 lat i jakoś pęknąć nie może,

ale jak słyszę Stanowskiego, który chwali się pewniakami w nieruchomościach,
a patusy z Famme MMA liczą zarobki nie w dolarach, ale dosłownie w mieszkaniach
no to jak to nie jest peak trendu to ja nie wiem co nim jest.
  • 18
  • Odpowiedz
  • 15
@MichauDelendaEst: Tu się liczą nastroje,
skoro już nie tylko taksówkarz gada o nieruchomościach, ale też patus gada dosłownie o robieniu flipów bo wiadomo że mieszkania tylko w górę mordo,
no to mamy peak nastroju na nieruchomości, czy to peak cen? ch*j wie
  • Odpowiedz
@analboss: sentiment check to jeden z najlepszych wskaźników, ani razu jeszcze nie zawiódł. I to w obie strony, pamiętam, gdy wszystkie lokalne "kasyna" zmieniły okleinę szyb z "bitcoinowej" praktycznie symultanicznie. To była ostatnia szansa, by kupić BTC poniżej 3k ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@analboss ja już od 5 lat czytam o fryzjerach kupujących drugie mieszkanie, co już jest pewną zapowiedzią bańki, ale jakoś końca hossy nie widać.
A jak widać coraz więcej dzbanów ma duże pieniądze, które najłatwiej “zainwestować” kupując nieruchomości, więc mam złą wiadomość. Będzie rosło
  • Odpowiedz
skoro już nie tylko taksówkarz gada o nieruchomościach, ale też patus gada dosłownie o robieniu flipów bo wiadomo że mieszkania tylko w górę mordo,


@analboss: Nawet babie od której wynajmuję mieszkanie odpalił się tryb pazernego janusza rentiera.

Przez ostatnie kilka lat przepraszała nas za każde 100 zł podwyżki bo jej podnosili czynsz administracyjny. No i mieszkanie faktycznie było przez te kilka lat dosyć mocno poniżej średniej rynkowej - nagle teraz buńczucznie
  • Odpowiedz
@analboss: beka2 nakręciła rynek, bez niej sytuacja byłaby znacznie lepsza (wykres)

a patusy z Famme MMA liczą zarobki nie w dolarach, ale dosłownie w mieszkaniach


@analboss: deweloperka i fliperka to zawsze była branża dla patusów #!$%@? i złodziei bo dużo rzeczy załatwia się gotówka i ze wszystkich branż (chyba) najłatwiej przeprać pieniądze ¯\(ツ)/¯
munioman - @analboss: beka2 nakręciła rynek, bez niej sytuacja byłaby znacznie lepsza...

źródło: bik_indeks_popytu_na_hipoteki_sty_2024

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Benio_Czarodziej: @ruchliwy
Ale właśnie o to chodzi, że w 2015 roku byli ludzie, którzy twierdzili, że spokojnie, ceny jeszcze spadną, nadal jesteśmy w bańce <tej z 2008>.

Był nawet taki popularny blog: wdomachzbetonu, czy coś takiego
  • Odpowiedz
@Khaine:

A to znaczy pewnie tyle, że zaraz deweloperzy wyleszczą ulicę na rynku wtórnym (jak w 2007)


Bzdury, podaż na pierwotnym w dużych miastach (może poza zadupiami typu jakieś Kielce, Łódź itp.) jest przez deweloperów odpowiednio dawkowana. Nikt nie robi na raz kilku budów w jednym mieście tylko spokojnie po jednej i wrzuca mieszkania na rynek partiami.
  • Odpowiedz