Wpis z mikrobloga

@MacronT1000: ta, nie sprawdzisz sobie na takim patefonie nic w Internecie, stale usuwasz zdjęcia i wiadomości, bo nie ma pamięci, nie włączysz nawigacji, żeby dojechać do klienta, zdjęcia kiedy telefon ma aparat, to są #!$%@?, musisz nosić dedykowaną ładowarkę, najczęściej nie na USB, tylko z wtyczką sieciową, nie sparujesz z autem, tylko musisz się zatrzymać, lub bawić telefonem podczas jazdy. Same zalety. Nie oszukujmy się, w pracy telefon przydaje się do
@meltdown: Kilka lat temu rzuciłem smartfony na rzecz Noki E52. Generalnie dzwonienie, smsowanie (super słownik t9), bateria to największe zalety cegiełek. Lecz niestety, większość ludzi teraz woli Messengera od smsów (bo obrazki, gify, emtoki itd.) Na plus smartfonów dochodzą do tego dochodzą różnego rodzaju nawigacje, rozkłady jazdy itp. które ułatwiają życie, aplikacje do zakupów i obsługi emaili, apki do zniżek w sklepach, apki bankowe oraz mobywatel. Które niestety nie są dostępne
@MacronT1000: Czyli uważasz, że telefon bez dostępu do normalnych aplikacji ("pełnoprawnych" z Androida czy iOS) czy z "ograniczonym" dostępem do internetu i sieci 4G/5G jest dla przedsiębiorcy lepszy od smartfona?
@powsinogaszszlaja: miałem takiego jakieś 6, 7 lat temu, sprzedałem za 7 dych jakiemuś szczylowi. Ale myślę o tym, żeby znowu sobie taki telefonik sprawić, gry java były cudowne. Uwielbiałem szczególnie Wolfenstein RPG.
@meltdown: ja używam, tego bez internetu i na klawisze nikt po za służbami nie może namierzyć ani podsłuchać. A smartfona mam jako prywatny tylko do korzystania z internetu.

PS. Nie jestem świrem tylko robię tak aby szef nas nie namierzył, bo w zeszłym roku nasz informatyk pokazywał mi jakie temperatury baterii mają aktualnie smartfony dane od szefa.
Dlatego ja kartę SIM trzymam w klawiszowcy.
@meltdown:
Tylko najbardziej ortodoksyjni boomerzy (którzy za nic nie będą obsługiwać czegokolwiek z ekranem dotykowym), bezdomni albo ultra hipsterscy zoomerzy/millenialsi korzystają z dumbphoneów (bo kwii kwii kiedyś to było).
Posiadanie tego typu telefonu nie za bardzo sensu, bo często i gęsto nie obsługuje 4g (a co dopiero 5g), nie wykorzystasz tego nawet jako nawet jako modem usb czy przenośny hotspot.
o jakości "zdjęć" czy "filmów" w 144p i 15 fps (obowiązkowo