Wpis z mikrobloga

Nie mogę uwierzyć, że ruchy antynatalistyczne na świecie są wciąż tak mało słyszalne i obecne. To jest absurd, że w czasach, kiedy tak głośno mówi się o dobru jednostki, jej prawach i wolności do samodecydowania, kiedy teoretycznie jest tak powszechne zrozumienie działania świata - wciąż dopuszcza się i, wręcz promuje, płodzenie nowych jednostek. David Benatar tak pięknie i klarownie tłumaczy jak to jest złe - to jest nieobalalne. To jest chore. Życie to jeden wielki obowiązek, a jak ktoś na starcie ma jakieś większe minusy - to jest koszmar. Terror. Dobrze pamiętam przypadek tego hinduskiego milionera, który podał do sądu swoich rodziców, za sprowadzenie go na ten świat bez jego zgody - błyskotliwy pomysł, błędnie myślałem, że coś to zmieni. No ale raczej oczywiste, że światowe lobby będzie takie pomysły tłumić.

#antynatalizm
#przegryw
  • 89
Nie mogę uwierzyć, że ruchy antynatalistyczne na świecie są wciąż tak mało słyszalne i obecne.


@the_one_who_knows_the_only_Truth: Serio?
Starczy jedna statystyka - poziom dzietności na świecie. Niedługo populacja na świecie ma osiągnąć max i będzie tylko spadać. Bez Afryki pewnie to już by nastąpiło.
maszfajnedonice - >Nie mogę uwierzyć, że ruchy antynatalistyczne na świecie są wciąż ...

źródło: impact-of-declining-global-fertility-rates-on-economies-and-societies-20240111041047

Pobierz
To jest absurd, że w czasach, kiedy tak głośno mówi się o dobru jednostki, jej prawach i wolności do samodecydowania, kiedy teoretycznie jest tak powszechne zrozumienie działania świata - wciąż dopuszcza się i, wręcz promuje, płodzenie nowych jednostek


@the_one_who_knows_the_only_Truth: akurat dosłownym absurdem jest motywowanie antynatalizmu "dobrem, prawach i wolności do samodecydowania" jednostki, która nie istnieje. Antynatalizm skupia się na pokrętnej filozofii chronienia wartości (wolności od cierpienia) poprzez eliminację warunku do jej
Nie mogę uwierzyć, że ruchy antynatalistyczne na świecie są wciąż tak mało słyszalne i obecne.


@the_one_who_knows_the_only_Truth: Po co ma być głośno? Żeby się ludzie śmiali z tego jak z transów? Antynatalizm to nie jest coś, co powinno być modą, nie powinno się do tego zachęcać. Nie chcesz to nie rób dzieci, ale nie namawiaj innych. Wszystkie argumenty, które podałeś brzmią jak narzekanie ludzi, którzy nie są szczęśliwi w swoim życiu, więc