Wpis z mikrobloga

Jak obiecałem tak zrobiłem (udało się tym razem xDD). Wstawiłem chinola do schowka, a wyciągnąłem damkę Michelin z 1965. Chyba z tego, tak wnioskuję po numerach ramy. Dostałem go kiedyś od takiego jednego murzyna. Miała jechać do Afryki, ale się nie zgodziłem xD Nie bardzo był chętny dać za free, a mi się nie widziało płacić też. To mu dałem na zamianę jakąś gównokolarzówkę Bianchi co kupiłem za 8 euro kiedyś (2 piwa w barze).

Stała ze 4 lata bo nie było kiedy ruszyć, ale doczekała się. Najpierw zabrałem się za kółka. Po rozebraniu okazało się że ma jeszcze oryginalne dętki i opony :D Choć biorąc pod uwagę stan reszty nie powinno być to zaskoczeniem ;) Plan jest zostawić wszystko w oryginale, więc dętki idą do łatania, a opony już są po czyszczeniu z tego co samo odpadało. Błotniki wystarczy spolerować, są z INOXa. Linki do demonażu, kąpieli w oleju i założenia z powrotem.

Najważniejsze że chromy są w niemal idealnym stanie- najwięcej kosztuje chromowanie na nowo. Przelecę Tempem i się będą świcić.

#biedatech (tag na mój złom) #michelin #rower #rowery #retro #vintage
DonRzoncy - Jak obiecałem tak zrobiłem (udało się tym razem xDD). Wstawiłem chinola d...

źródło: IMG_20240219_144905

Pobierz
  • 10
  • 4
gumy do wymiany


@Ojtamtam: Gdzie, panie, w tą niżej biłem 4- 5 atmosfer i robiłem próby prędkościowe 50-70 km/h. Te micheliny są w idelnym stanie w porównaniu do niej :D Przynajmniej pod spodem guma zdrowa, tutaj cała utleniona była i szwy zaczynały puszczać. Póki te ostatnie są w porządku to opona będzie jeździć jeszcze długo :)

A jak jest dziura że wchodzi palec- to się podkleja butelkę PET i łogiń dalej
DonRzoncy - >gumy do wymiany

@Ojtamtam: Gdzie, panie, w tą niżej biłem 4- 5 atmosfer...

źródło: IMG_20210817_210235

Pobierz