Wpis z mikrobloga

#oc #ac

Wpadłem w dziurę na drodze...

Czy mogę jednocześnie odzyskiwać kasę z OC (zarządu dróg) i AC (mojego) nie zależy mi na AC jest to ostatni rok...
Co w przypadku gdy AC i OC jest w tym samym towarzystwie?...
  • 4
  • 0
No dobra, @xyz_xyz
Szkoda na około 7k
AC wypłaciło 3,5k (zaniżona robocizna, brak zapłaty za naprawę na szybko felg (obylo się bez lawety, ale opony innym autem do wulkanizacji, zapłata tylko za zniszczone 2 opony zamiast 4 z uwagi na osie )

OC niestety jest w tym samym towarzystwie jeszcze brak decyzji...
Więc w jaki sposób mogą to wyrównać? czy OC się dowie ile dostałem i że chcę resztę (3,5k) czy podejdą
@ruber: To Ty musisz poinformować firmę że o tą samą szkodę wystąpiłeś też z innego ubezpieczenia.
Jeśli tego nie zrobiłeś i chcesz 2 razy dostać odszkodowanie za to samo, to równie dobrze mogą ciebie zgłosić do prokuratury o przestępstwo ubezpieczeniowe :)

Wyrównać w sensie dopłacić do rynkowych stawek skoro tam za dużo obcięli (np policzyli 40zł za roboczogodzinę zamiast 55zł to dostaniesz 15 zł dopłaty za roboczogodzinę).

brak zapłaty za naprawę
  • 0
@sayanek: Szkopuł w tym że AC już wypłaciło ;)
A OC jak się okazuje jest w tym samym towarzystwie jak AC... To teraz przy zgłaszaniu szkody z OC powinienem zasygnalizować że już dostałem decyzję z AC ? (czyli w sumie od nich)?