Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Z cyklu nowinki na rynku IT. Moja firma powiedziala, ze w tym roku nie bedzie zadnych podwyzek bo kryzys na rynku i do tego kurs dolara spadl. O zwolnieniach nie mowili, ale miedzy slowami mozna wyczytac, ze jak w drugim kwartale sytuacja sie nie polepszy, to kto wie kto wie.

Przewidzialem to juz kilka miesiecy wczesniej i aplikowalem na rozne stanowiska. Doszlo do raptem dwoch rozmow technicznych, jedna firma mnie zlala kompletnie a druga dala najbardziej rygorystyczny test rekrutacyjny jaki pamietam.

Widze lekkie odbicie w liczbie wiadomosci na LinkedIn wzgledem 2023, ale na 10 przychodzacych ofert przychodza ze 2 powiedzmy w miare a reszta na czarna godzine.

W mojej opinii nie jest kolorowo. Nie ma tragedii, bo w razie co nie mialbym problemu ze znalezieniem jakiejs roboty, ale nie usmiecha mi sie sytuacja na rynku.

#programista15k #pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): A ja niczego rok temu nie przewidziałem tylko jak zawsze nauczyłem się czegoś nowego, potwierdzone top światowym certyfikatem. I tak samo rok wcześniej, i tak samo będzie w tym roku.

Klucz do zwolnień w mojej firmie był jeden: ludzie którzy się nie rozwijają, nie mają pasji, nie mają unikatowych zdolności, przyszli po bootcampie albo studiach na których nie uważali i mają trudności z obsługą terminala dobrze i nie