Wpis z mikrobloga

#ps5 #ps4 #konsole #gry

Hej , kilka dni temu zainstalowałem diablo4 (płyta ps4) na konsole ps5. Oczywiście zaktualizowałem grę do wersji ps5. Teraz gdy wkładam płytę ( gra tego wymaga ) ściąga mi się wersja na ps4 . Identycznie dzieje się gdy płyta zostaje w napędzie i uruchamiam konsole . Muszę za każdym razem zatrzymywać ten proces ręcznie. Czy robię coś źle? Gdzieś czytałem że , Sony nad tym pracuje ale to był news z 2021...Jeszcze tego nie ogarnęli? Z góry dzięki za odpowiedź.
  • 6
  • Odpowiedz
@BobHope: Nic się samo nie ściąga i nie instaluje. Pojawienie się ikony gry w wersji PS4 informuje tylko, że w napędzie jest płyta z grą w takiej wersji. W PC jak masz płytę w napędzie to też Ci ją wyświetla - ta sama zależność.
  • Odpowiedz
  • 0
@d4mn: No właśnie się instaluje :) napęd warczy i pokazuje mi proces w procentach instalacji ponad 40 GB w wersji na ps4 mimo że mam zainstalowaną wersję na ps5 w wielkości ponad 80Gb.
  • Odpowiedz
@BobHope: To dziwne, mam ps5 od premiery i nigdy w sytuacjach gdy miałem zainstalowaną grę ps5 z płytą ps4 w napędzie bez mojego zainicjowania proces instalacji sam z siebie nie ruszał, póki się nie naciśnie na ikonę gry ps4 instalacja się nie uruchamia. Wiadomo, że po odpaleniu konsoli napęd chwilę pracuje bo musi odczytać dane, ale to wszystko.
  • Odpowiedz
  • 0
@d4mn: Może to wina konkretnej gry, sam nie wiem. Chyba pozwolę jej na zainstalowanie obydwu wersji. Troche to irytujące bo konsola sprawia wrażenie lekko głupiej, robiąc podwójną instalacje i niepotrzebnie zapycha dysk.
  • Odpowiedz
@BobHope: też tak miałem z jedną grą, najlepiej w tej sytuacji pozwolić zainstalować wersję ps4, zrzucić ją na jakiś zewnętrzny dysk i w konsoli zostanie jedynie parę mb tej wersji ps4 i konsola nie będzie już instalować z automatu gry
  • Odpowiedz