Wpis z mikrobloga

Woda u mnie w kamienicy jest mocno twarda. Po 3-4 tygodniach w czajniku zbiera się dużo kamienia. Wody butelkowej nie kupuje, tylko przefiltrowana przez filtr Dafi. Czy to może mieć później wpływ na zdrowie? Czy mogę mieć potencjalnie kamienie nerkowe od tego? #zdrowie #kiciochpyta
  • 20
  • Odpowiedz
@stuparevic: ale nie będziesz miał osteoporozy ( ͡° ͜ʖ ͡°) A większość wapnia w czasie gotowania osadza się w czajniku. Co miesiąc przygotuj wodę z torebką kwasku cytrynowego, rozpuszcza osad, oczywiście ta woda do zlewu.
  • Odpowiedz
@stuparevic Ja robię tak że odczekuję aż opadną drobinki kamienia po gotowaniu wody i dopiero powoli nalewam do szklanki. Jak tego nie robiłem czasami miałem od nich sucho w gardle po piciu herbaty. Robiłem testy picia jednocześnie nalewanej od razu i po chwili i to na pewno przez te drobinki.
  • Odpowiedz
  • 0
@stuparevic no moje xD a tak poważnie wpisz se w google. Do tego czytałem kiedyś jakiś artykuł branżowy że wpływa lepiej na serce bo coś tam, ale nie chce mi się szukać.
  • Odpowiedz
@stuparevic: nie da się zachorować na kamicę od picia twardej wody, to powszechny mit. Twarda woda ze względu na obecność związków wapnia i magnezu ma za to pozytywny wpływ na zęby i kościec.

Bardziej bałabym się tego, co na przestrzeni lat zebrało się w rurach - korozja, chlor, metale ciężkie, zanieczyszczenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzbanki mają małą skuteczność, długofalowo warto rozważyć montaż np. systemu odwróconej osmozy.
  • Odpowiedz
@stuparevic twarda woda jest korzystna dla zdrowia za to mniej dla urządzeń bo zakamienia i odwrotnie miękka woda z kolei nie jest dobra do picia. Zdrowy organizm sobie radzi elegancko z twardą wodą, a źródło znajdziesz w necie. Nie ma co wydawać hajs na filtry, które tylko zagrzybiają się po czasie i potem pijesz jakieś gowno. Pij kranówkę !!
  • Odpowiedz
@wysuszony_szkielet_kostny_czlowieka może i mit, może i nie. W poprzedniej pracy mieliśmy filtr odwróconej osmosy w kuchni pracowniczej. Do czajnika lana była tylko przefiltrowana woda. W domu tak samo - filtr Dafi. Co roku miałem napad kolki nerkowej i kamyczki. Odkąd przestałem pić filtrowaną częstotliwość cierpienia od kamieni nerkowych spadła
  • Odpowiedz
@stuparevic: prędzej się rozchorujesz od tego dziadostwa filtra Dafi niż kamienistej wody. Jak już chcesz filtrować to zamontuj odwróconą osmozę, ani kamienia ani bakterii.
  • Odpowiedz
@stuparevic: bo wpływa. Twarda woda zawiera dużo związków mineralnych (wapń, magnez). Nie powoduje ona jednak tworzenia kamieni nerkowych. Co więcej, wapń ogranicza wchłanianie przez organizm szczawianów, które... odpowiadają za powstawanie kamieni nerkowych.
  • Odpowiedz