Wpis z mikrobloga

@adekfatnie nie, bo poważna firma nie zgodzi się umowy zawrzeć z żoną. Tak możesz w Januszeksach kombinować.
U mnie w rodzinie są tacy agenci co mają taką małą firmei zatrudniają kilka osób i JDG po kolei każdy zakładał Wujek, Ciotka , jedna ich córka, druga ich córka. Tylko co te 3lata musieli umowy zmieniać z pracownikami itp
  • Odpowiedz
@zibizz1: dlatego lepiej miec spolke przez ktora przepuszczasz faktury, wtedy robisz sobie koszta i placisz ryczalt tylko od zyskow. Mozesz nawet zawieszac sobie dzialanosc na pare miesiescy w roku jak ci sie chce kombinowac. Otwiera to wiele mozliwosci, jak to zakladanie JDG przez kolejnych czlonkow rodziny (mi osobiscie by sie nie chcialo).
  • Odpowiedz
@Oskariat i bez problemu podpisują umowy na spółkę? Jest zapis że usługi mają być świadczone przez osobiście przez XYZ?
Jak mam 100k kosztów to się raczej nie opłaca bo na podatku zaoszczędzę z 12k a do tego dojdzie koszt spółki i #!$%@? się z nią. Od 200k rocznie kosztów to już może mieć sens, ale.kto tyle wydaje na firmowe wydatki?
  • Odpowiedz
@zibizz1: Dopiero od tego roku tak robie bo klient chcial zebym ogarnal podwykonawcow, wiec z tych $550k ktore mi placa jakies 55k idzie na podwykonawcow. A koszt spolki w Estoni to ~1500zl na start + 90eur/mies za ksiegowosc itd. Dorzucisz jakies "biznesowe" wyjazdy, troche sprzetu – spokojnie dojde do ~300k rocznie, czyli po odliczeniu kosztow spolki zostanie 20k.

Pewnie do konca roku bedza chcieli zebym dodal kolejnych 2-3 devow wiec koszty
  • Odpowiedz