Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace
Czy warto poczekać na Intele nowej generacji i nVidie 5xxx? W sensie czy to będzie duży gamechanger w wyścigu zbrojeń? Budżet mam raczej nielimitowany więc pójdę w najlepsze opcje tylko zastanawiam się czy różnica względem obecnie najlepszego setupu będzie mocno zauważalna i warta czekania pewnie z rok... Z tym, że nigdzie mi się nie spieszy więc jestem skłonny poczekać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 13
@Dominias patrząc na to jak seria 40 odskoczyła serii 30, jeśli chodzi o topowe modele to tak. CPU to zdecydowanie mniej istotna kwestia w kategoriach gamingu w 4k, bo zakładam, że w taką rozdziałkę celujesz z nielimitowanym budzetem( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Czy warto poczekać na Intele nowej generacji i nVidie 5xxx?


@Dominias: to jest zawsze proste równanie. Jeśli potrzebujesz to kupujesz to co mamy teraz. A jak nie potrzebujesz to nie kupujesz. Prosta metryka.


Mam wielu klientów wymieniających graty co generację (zawsze NA premierę, nie dzień po :-) i jakoś nigdy nie narzekali, że stare rzeczy sprzedają z nadmierną stratą czy coś.
W PCtach zawsze najbardziej opłaca się regularnie modernizować sprzęt.

#
W PCtach zawsze najbardziej opłaca się regularnie modernizować sprzęt.


@majk3l: I od razu całość, a nie jak u mnie. Procek po 8 latach wymieniony na nowy i kosmiczny przeskok, a grafa nadal stara co ledwo zipie. Trochę jak dorzucenie turbo do OHV w Polonezie zamiast od razu zrobić swap na jakieś DOHC razem z turbo.