Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ustawiłem się w #pracbaza idealnie :)

Miałem stabilną robotę w której się dużo obijałem i miałem sporo wolnego czasu (senior)
Przez przypadek znalazłem drugą fuchę (regular) z bardzo podobnym tech stackiem i produktem. Obie zdalne.

W oryginalnej pracy mamy wszystko obcykane na tip top - organizacja, testy automatyczne itp.
Druga to raczkujący produkt zmagający się w przeszłości z niekompetentnymi pracownikami.

I wjechałem ja, na białym koniu.
Regularnie raz na jakiś czas podrzucam pomysły na usprawnienia pracy (zgapione z projektu nr 1 których używamy już lata) i każdy jest zachwycony moją proaktywnością i zmianami.
Wyszedłem też z inicjatywą automatyzacji testów i też miarowo to wprowadzam. Mógłbym poświęcić dwa-trzy sprinty i mieć test coverage na poziomie 80 proc ale wolę powolutku, raz na tydzień-dwa powiedzieć że coś mi się udało zautomatyzować ('pomimo DUŻYCH PRZESZKÓD') a oni są wniebowzięci bo nikt wcześniej tego się nie podejmował.

Tak więc wciąż sobie klikam na stabilnym poziomie w projekcie 1 i nie za dużo klikam w projekcie 2 a jestem uznawany za bardzo cenny nabytek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programista15k #pracawit #praca #it



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
@mirko_anonim Kiedyś pracowałem w firmie A i zrobiłem fajne rzeczy tam a mój "kolega" przeszedł do firmy B. Potem ją przeszedłem do firmy B a mój kod już tam był;) gdy mu się skończyły rzeczy do kopiowania to odszedł dlatego szukali kogoś nowego i zgarnęli mnie. Plus taki że już kod znałem, minus taki że ja już miałem kilka pomysłów jak usprawnić ten system a kopia była 1:1 praktycznie