Wpis z mikrobloga

Co ze #smarthome zrobiliście u siebie w #mieszkaniedeweloperskie?

Cały czas myślałem, ze chce mieć wszytsko smart, a jak teraz myśle, to w sumie chyba nic mi się nie przyda XD
Dejcie pomysły/wasze historie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obecnie rolety mam cały czas zasłonięte, ale w nowym mieszkaniu pewnie pójde w elektryczne żaluzje. Mam też trochę światła od HUE i jest bardzo spoczko, ale nie używam apki, a fizycznych przycisków
  • 10
  • Odpowiedz
@BrotatyChleb: Ja robię rzeczy na zigbee i home assistant i tak:
-wszędzie gdzie jest więcej niż jeden włącznik do światła robię smart oświetlenie aby robiło za włączniki krzyżowe/schodowe
-rolety zewnętrzne
-czujka ruchu na schody/wiatrołap do odpalania światła + czujka ma wbudowany wykrywanie natężenie światła więc tylko jak potrzeba to zapalamy
-kolorowe żarówki w gabinecie które się zapalają na różne kolory na chwilę zależnie od tego co się w domu zadzieje (ktoś
  • Odpowiedz
@BrotatyChleb: generalnie smart home jest w #!$%@? przereklamowany. Rejestrowanie czy drzwi lub okna są otwarte lub zamknięte nie nazwałbym smart, podobnie jak logowanie temperatury i wilgotności. Zapalanie swiatła tylko gdy jest ciemno lub na ruch? Prosze cię, to miały lampki z bazaru w latach '90.

Jedyna zaletę jaka widzę jest w scenach, a sceny dobrze sprawdzają się w duzych pokojach np + 35m2. Ale to nie jest smart, to jest poprostu
  • Odpowiedz
-czujnik wagi w łóżku (chcę automatycznie odpalać taśme led po stronie łóżka osoby która wstaje)


@lobo: nie obawiasz się, że będzie to wariować jak w łózku ktoś się będzie kręcić / jedna osoba będzie spać / seksić ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Raczej nie, Różnica między mną, a moją kobietą wagowa jest duża więc mogę spokojnie dać duże marginesy, a jeżeli miałby być problem przy seksie to sobie zrobię przycisk wyłączający automatyzacje :)
  • Odpowiedz
ale nie używam apki, a fizycznych przycisków


@BrotatyChleb: Przyciski do wszystkiego to podstawa, jest jakiś pogląd że #smarthome to sterowanie wszystkim z apki ale to przyciski i automatyzacje robią robotę a apki używam gdy mnie w domu nie ma chyba tylko po to aby włączyć klimę bo wyszedłem z pracy albo upewnić się że żelazko wyłączyłem.

Co ze #smarthome zrobiliście u siebie w #mieszkaniedeweloperskie?


@BrotatyChleb: Oświetlenie, rolety, klima, odkurzacz,
  • Odpowiedz
@BrotatyChleb: światła to gamechanger. w sumie nic wiecej bym nie potrzebował. leże sobie w łóżku i mogę wyłączyć co zapomniałem.
do tego pralka ze smart gniazdkiem i czujnikiem otwarcia mowi mi ze pranko jest do wyjecia, a jak otworze drzwiczki to sie przestaje upominać. termostat mam w sypialni ale odkąd go ustawilem to nie dotykam. jakiś sredni kupilem, mało mogę w nim zmienić wiec jak nie marzne i nie pocę się
  • Odpowiedz
  • 0
@daczka92: Tak, pralka to super pomysł. Moja chyba jest już smart, ale jakoś olałem to XD Powiadomienie na telefonie byłoby super

@dran2 fajne sa w hue przyciski, mozna zastąpić zwykłe włączniki. Zastanawiam się czy tak nie zrobie w całym mieszkaniu.

@Wychwalany ogółnie smart home bardziej mi pasuje do domu, niż do mieszkania
  • Odpowiedz
fajne sa w hue przyciski, można zastąpić zwykłe włączniki.


@BrotatyChleb: jak mówisz o tych dopuszkowych to wole jakiekolwiek inne Zigbee bo są tańsze i nie potrzebują baterii. To co najbardziej przemyśl to jak łączyć urządzenia różnych producentów i zrobić to lokalnie na własnym serwerze żeby się nie okazało że jesteś zależny od jednej firmy i połączenia do internetu.
  • Odpowiedz
Jedyna zaletę jaka widzę jest w scenach, a sceny dobrze sprawdzają się w duzych pokojach np + 35m2. Ale to nie jest smart, to jest poprostu skonfigurowany włącznik xD


@Wychwalany: mój człowiek :D

W pełni zgoda. Ze smart to nie ma wiele wspólnego.
  • Odpowiedz