Wpis z mikrobloga

@Homer_Simpson: No właśnie obawiałem się takiej odpowiedzi. Po pierwsze liczyłem na jakieś ciekawe rzeczy dla mieszkańców. Na chój mam oglądać kolejny ratusz w tym samym stylu który nie różni się niczym specjalnym od reszty takich ratuszy w PL? Analogicznie w przypadku Warszawy ludzie zawsze wspominają o muzeum powstania podając jako przykład ciekawego miejsca.

Po drugie, nie mam tam wolnych dni tylko wolne godziny. Dlatego odpowiedź wszystko jest obok siebie nie jest
  • Odpowiedz
@mateusz-zp: Na pewno Pałac Branickich obejdź dookoła, razem z parkiem. W centrum masz neogotycką katedrę, co do której najciekawsza jest historia jej powstania. Mianowicie została doklejona do małego renesansowego kościółka, choć logika mówiłaby inaczej. Poza tym kościół św. Rocha, piękny przykład międzywojennego budowania. W tym wypadku wystarczy z zewnątrz zobaczyć, w środku nie jest tak ciekawie. Nie wiem też skąd jesteś, nowością mogą być dla ciebie cerkwie. W centrum masz cerkiew
  • Odpowiedz
  • 1
@mateusz-zp: nie mogę spać, więc jeszcze podzielę się pomysłami. Jest taki osiedle Bojary, o którego ochronie gadał się od 20 lat, aż w końcu mało co z niego zostało po "przypadkowych" podpaleniach. Mimo to, trochę drewnianych domów zostało na Poprzecznej, Staszica, Koszykowej, Wiktorii, Chopina. Z nowości w Białymstoku jest Opera Podlaska. Pewnie nie zalapiesz się na żaden koncert, ale zobacz chociaż budynek. Nie wiem czy już można, ale może da się
  • Odpowiedz
@mateusz-zp: Ja jeszcze dodam, że jeśli będizesz na Warszawskiej od strony Piastowskiej to koniecznie poszukaj sklepu litewskiego, mają tam dobre piwa, ale najlepsze są i tak serniczki w czekoladzie :D
  • Odpowiedz