Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam licencjat (FiR) i kończę magisterkę z czegoś innego niedługo. Oba kierunki w Anglii. Jak wrócę za rok do Polski to chcę wystarować na początek "kariery" w BIG4(audyt). Łatwo się dostać czy jest po 500 osób jest na jedno miejsce? Czy to że mam wykształcenie z UK daje mi to cokolwiek w rekrutacji czy raczej, każdy ma to w dupie w BIG4?
#big4 #finanse #korpo
  • 15
  • Odpowiedz
@hayawari: no nie dziwne, ale przecież w b4 masz pracę zdalna to nie lepiej pracować w b4 remote z polski? B4 > LTD > jdg w Polsce i żyjesz jak król, associate masz pod 30k zl, senior 50k. Wynika to z kursu funta, wszystko legalne podatkowo
  • Odpowiedz
@hayawari: Jak ja szukałem praktyk w big4 lata temu to ludzie co pokończyli studia w Anglii mieli easy mode bo Julki z hr miały mokro, nawet jeśli ta osoba była głupia a angielski uniwerek to był po prostu sklep z dyplomami xd Aczkolwiek z tego co słyszę to teraz na staż do b4 biorą absolutnie każdego kto umie mnożyć i dzielić więc nie martwilbym się. Btw zarobki w b4 w Polsce
  • Odpowiedz
  • 0
@DeoLawson: dzięki wielkie za odpowiedź :) co do zarobków to na start jako tako mi pasują i tak raczej big4 to jakiś przystanek na początku, wiecznie tam robić nie zamierzam.
  • Odpowiedz
b4 masz pracę zdalna


@programista15cm: masz hybryde, ale stażyści i A1 są mocno nakłaniani żeby być w biurze przez cały tydzień. Jak wgl twoim zdaniem wyglądałaby np: inwentaryzacja zdalnie? lol

Łatwo się dostać czy jest po 500 osób jest na jedno miejsce?


@hayawari Dokładnych liczb nie znam, ale na pewno jest bardzo dużo osób chętnych na 1 miejsce, tylko że "jakość" zdecydowanej większości zainteresowanych jest słaba. A co do dostania się
  • Odpowiedz
@hayawari: jest po 500 na jedno miejsce i dość łatwo chyba sie dostać. Co prawda nie biorą każdego bo menago robią przesiew, ale jak jesteś kumaty to dasz rade. Wykształcenie z UK nie wiem czy daje coś szczególnego, na pewno dużym plusem jest że biegle sie poruszasz w angielskich pojęciach. Trzeba pamiętać, ze to jest korpo i na rekrutacji warto poudawać, że ci zależy super na rozwoju, że interesuje cie życie
  • Odpowiedz
@big_long: zapomniałeś jeszcze dodać, że warto podkreślać brak szacunku do swojego czasu i chęć stawiania czoła absurdalnym oczekiwaniom, jeżeli trafi się projekt, który będzie tego wymagał. Tylko najlepiej w taki sposób, żeby nie wyszło nachalnie ani sztucznie, ale jakbyś serio w to wierzył.
  • Odpowiedz