Wpis z mikrobloga

@11mac11: Fliper fliperowi nie równy. Jedni zarabiają na cesjach kupując mieszkanie jak jest na etapie dziury w ziemi i potem sprzedając drożej jak już stoi budynek. Inni remontują na #!$%@?, wymieniając gniazdka bez wymiany instalacji i przykrywając stary parkiet panelami winylowymi. Jeszcze inni kupują mieszkanie, robią ładne zdjęcia i od razu wystawiają. Dopóki ceny mieszkań rosną każda z tych inwestycji będzie zyskowna. Być może gdzieś są porządni fliperzy, którzy zarabiają rzeczywiście
@Yogi_: dokładnie tak, jeżeli ktoś wykona porządny remont mieszkania, a ja od niego kupuje mieszkanie bez wad, dobrze wykonane to jest to uczciwa usługa za którą płacę.

Problem widzę tylko w miejscu gdzie ktoś wykupuje od dewelopera 10 nowych mieszkań i potem je odsprzedaje miesiąc później z marżą 20% nie wykonując żadnej pracy.
@Xefirex: z flipami jest jak z resellem - jakoś sklepy potrafiły to ograniczyć i dawać zakup max 1 szt. dla kupującego jakąś np. elektronikę. Ale memcen nawet nie zrozumie porównania, bo według jego konfiarskiego myślenia, chłop milioner może cały sklep wykupić z jakiegoś preodera, żeby później drożej sprzedać
No tak, bo to ta sama osoba, co wykłada kapitał, będzie tę zagrzybiałą ścianę zamalowywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wstanczyk: no ale się tym zajmuja, chyba nikt nie oczekuje od nich, że będą własnoręcznie wszystko robić. Cytując klasyka, to że nie odbija się codziennie rano na zakładzie, nie znaczy, że nie pracuje. Poza tym nie ma prawnego obowiązku że każdy musi ciężko pracować.

skoro to taka ciężka
no ale się tym zajmuja, chyba nikt nie oczekuje od nich, że będą własnoręcznie wszystko robić.


@11mac11: No to niech nie #!$%@?, że to jakaś ciężka praca, skoro dzięki kapitałowi może ją za ciebie wykonywać ktoś inny. O tym jest rozmowa. No ale skąd miałby taki bananowy dzieciak, jak mentzen to rozumieć.
@Xefirex: @PfefferWerfer

Taki nie zrozumie, co jest złego w tym, że jeden ma 10 mieszkań, a drugi nie dorobi się ani jednego.


@wstanczyk: @11mac11 @Vexo0 @Yogi_ @deni28s @patryk-kabacinski-1

A co złego w tym, że jeden ciężko pracuje a drugi nie? Ja pracuję średnio po 240h miesięcznie w ciągu ostatniego roku. Czemu miałbym mieć tyle samo mieszkań co ktoś kto pracuje 160h?
Albo czemu jako inżynier mam mieć tyle samo mieszkań
@Chris_Karczynski: odpowiedź na Twoje pytanie jest proste. Ludzie stosujący takie zarzuty kierują się rozgoryczeniem i nienawiścią a nie zdrowym rozsądkiem. Problemu mieszkan nie rozwiąże się poprzez "zakaz flipowania", bo to nie zwiazek radziecki, że usuwa się wroga ludu i problem magicznie znika xD
Ja sam zajmuje się branza budowlana i potwierdzam, że to nie jest takie proste jak sobie ludzie myślą. Dobrze, że temat mieszkań i domów jest na tapecie bo
Albo czemu jako inżynier mam mieć tyle samo mieszkań co ktoś to ma podstawowe i kopie rowy?


@Chris_Karczynski: Weź nie trolluj młodych ludzi, bo poziom wykształcenia technicznego nie ma bezpośredniego przełożenia na zarobki. Jedyne studia które coś znaczą to medycyna i IT, cała reszta to bait dla naiwniaków.

Architekci jebią za minimalną, inżynier mechanik #!$%@? za minimalną, chemik #!$%@? za minimalną. STEM to był jeden wielki troll w kraju podwykonawców.

Znacznie
PfefferWerfer - >Albo czemu jako inżynier mam mieć tyle samo mieszkań co ktoś to ma p...

źródło: Screenshot_2024-03-05-12-49-59-537_com.facebook.katana-edit

Pobierz