Wpis z mikrobloga

Z tą aborcją to jak dla mnie najlepiej wytłumaczył Kosiniak&Kamysz:
Projekt Lewicy, nawet jakby przeszedł przez sejm i senat to na koniec Duda mówi makao i #!$%@?.
A tak można przegłosować powrót do kompromisu, Duda dla świętego spokoju podpisuje, potem robimy referendum, prezydent nie ma wyjścia. Po makale.

Lewica sobie postawiła za punkt honoru, bo nic więcej nie oferują i zjedzą własne gówno, żeby tylko przeszedł ich projekt.
#sejm #aborcja #polityka
  • 32
@Aegithalos: tylko polityka to nie takie hop siup. Zaraz są wybory samorządowe, europarlament i koalicja planuje pokonać PIS. Lepiej nie rzucać kłód pod nogi i przegrać na wsiach przez aborcję która i tak nie przejdzie przez prezydenta. Jakby nad tym głosowali to PIS będzie miało paliwo na swoją propagandę.
  • 1
@Madoxxx w sensie zacząć od projektu Lewicy, a skończyć na PSL? W sumie też można, ale szczerze mówiąc, dziś pierwszy raz usłyszałem, że projekty są aż cztery, nie do końca wiem czym się różnią.

Z tym obwinianiem Dudy - nie przemawia do mnie ten argument, gość i tak jest nieźle skompromitowany i nie widać, żeby mu to specjalnie przeszkadzało.
@radziuxd: Lewicy paradoksalnie wcale nie zależy na wprowadzeniu prawa do aborcji, bo wtedy przestaną istnieć.

Chyba, że pójdą dalej - aborcja do 9. miesiąca (i nie zdziwiłbym się, gdyby zaczęli to postulować)
Z tą aborcją to jak dla mnie najlepiej wytłumaczył Kosiniak&Kamysz:

Projekt Lewicy, nawet jakby przeszedł przez sejm i senat to na koniec Duda mówi makao i #!$%@?.

A tak można przegłosować powrót do kompromisu, Duda dla świętego spokoju podpisuje, potem robimy referendum, prezydent nie ma wyjścia. Po makale.


@radziuxd: Po pierwsze Duda może mieć totalnie #!$%@? na wynik referendum. A po drugie niech ta ustawa przejdziez przez sejm i niech ją
Duda dla świętego spokoju podpisuje


@radziuxd: fałszywe założenie pod tezę że Lewica źle zrobi. Jak Duda nie podpisze 'kompromisu wójta z plebanem' to zabetonujemy temat do wyborów nowego prezydenta a okno overtona cyk w prawo a nie o to chodzi w polityce lewicowej żeby społeczną soczewkę pchać w prawo. Duda ma zawetować tę ustawę żeby jasno podzielić społeczeństwo - na tych z pisu/konfy przeciw aborcji i na tych normalnych co mają
@radziuxd: mi się podba pomysł Hołowni z referendum. Nawet Duda raczej nie sprzeciwi się woli narodu. Zwłasza, że są wybory.

Co więcej moim zdaniem do wyborów przy okazji powinny być dorzucazne różne pytania w referendum. Obywatel nie musi chodzić dwa razy. Państwo oszczędza robiąc przy okazji.

Ja wiem, że pisowskie nie wyszło. Ale pomysł jest dobry by tak je organizować.
@radziuxd nawet sam Czarzasty mówił, że ich projekt nie przejdzie. Tutaj chodzi czysto o politykę. Jest 3 koalicjantów i każdy z nich ma swoich wyborców. Konieczne jest zaznaczenie swojego istnienia, żeby wyborcy wiedzieli na kogo głosować (wybory samorządowe, europarlamentu i prezydenckie) i przy okazji uderzyć w przeciwnika (Duda = PiS).

Do wyborów parlamentarnych będzie ostre jechanie po PiSie, bo będzie to politycznie opłacalne, ale później rozpocznie się walka o wybory prezydenckie. I
Duda dla świętego spokoju podpisuje, potem robimy referendum, prezydent nie ma wyjścia. Po makale.


@radziuxd: Skąd pomysł z tym referendum, że tak działa? To nie tak działa.
Czasami referendum jest czymś ekstra, ale nie zastępuje podpisu Prezydenta.

I naprawdę chcesz referendum w sprawie aborcji? Przy obecnym poziomie wiedzy społeczeństwa i obecnym poziomie debaty?
To ja mam ekstra pytania:
- Czy jesteś za obniżeniem wieku emerytalnego do 45 lat i minimalnej emerytury
@radziuxd: Projekt lewicy jest przede wszystkim niezgodny z konstytucją. TK orzekł, że aborcja z przyczyn społecznych jest niezgodna z zasadą ochrony życia, więc z przyczyny "na żądanie" tym bardziej. No chyba, że uchwałą sejmu anulują tamten wyrok.
A referendum nie chcą, bo wiedzą, że większość obywateli jest przeciw aborcji na żądanie. @taki_typa Przykłady z zachodu pokazują jasno, że jak tylko legalizowana jest aborcja do tygodnia X to feministki od razu domagają