Wpis z mikrobloga

@WykopanyDzon: No chyba jaja sobie robisz. Średni przebieg w Polsce to bodajże 13k, a ludzie kupujący nowe auta nie wywalają hajsu na utratę wartości by ono stało w garażu.
  • Odpowiedz
@WykopanyDzon: Ok, doczytałem że niby średni przebieg to 8-10k km po uwzględnieniu marwych dusz. Wciąż jednak jestem pewien, że jest to średnia wynikająca z użytkowników starych aut, któzy mają jakiekolwiek auto do mobilności. Żeby wydać duży hajs na nowe auto to jest to nieekonomiczne by kupować nowe auto.

Tym nie mniej zaznaczam, że ja też kompletnie nie rozumiem po co ten limit
  • Odpowiedz
@cwlmod: @WykopanyDzon średni przebieg na podstawie przeglądów to 11k km rocznie. Nie zmienia to faktu, że jak siedzę na forach elektryków to przebiegi elektrykami ludzie robią po 40-50k rok... Rekordziści robią po 80k-100k rocznie...

@howks Ja za 2 tygodnie robię jazdę testową TM3, tydzień temu miałem Y. Ja jestem za TM3LR, żona woli Y, ale zobaczymy jak będą stać obok siebie.
  • Odpowiedz
@OptiFinance: TM3 jest dużo nowocześniejszy od Y, który niedługo będzie miał lifting. Kupowanie Y teraz nie ma większego sensu, poza tym że w tej chwili jest cennik wyprzedażowy przed owym liftingiem i jest naprawdę tanio a auto ogólnie mimo wszystko złe nie jest.

Największą różnicą jest otwierana klapa bagażnika z tyłu, bo w tm3 jest bardzo mała, mimo że pojemność bagażnika jest bardzo duża
  • Odpowiedz
@cwlmod: ja to wiem, ale powiedz mojej żonie ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i 4,2s, audio, szyby, wyświetlacz z tyłu, kamery i system hw4. Jak będzie bardzo źle to będziemy czekać na Jupitera. A najfajnie to by było jakby się skończył Mój Eletryk, który zawyża cenę.
  • Odpowiedz
@WykopanyDzon: Ja tylko przytoczyłem fakt z CEPIK. Natomiast podzielam Twoje zdanie. Jakakolwiek dopłata do elektryka winduje jego cenę i Niemcy są tego przykładem. Dodatkowo przed dotację wartość auta z automatu jest zawyżona, więc mamy piękne fake nagłówki o utracie wartości, bo przecież spadek z 240k na 200k po roku! (Nie ważne, że 27k było w dotacji, więc to nie kosztuje). Do tego dochodzi wyższa SU, więc droższe OC/AC. No i kilka
  • Odpowiedz