Wpis z mikrobloga

Mirki, mam kilka zębów do leczenia, mam w planach zapisać się do #stomatolog , ale zawsze leczyłem zęby bez znieczulenia, bo boje się strzykawek, igieł, pobierania krwi, wszystkiego co z tym związane. Przekładam już jakiś czas tą wizytę, bo wiem jak to boli bez znieczulenia i stwierdziłem, że może podanie tego znieczulenia wcale nie jest aż takie bolesne? Jak to w ogóle wygląda? W ilu miejscach wbijają mi igłe? Ile czasu to trwa? #stomatologia #rozowepaski #niebieskiepaski #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #dentysta
  • 13
  • Odpowiedz
podanie tego znieczulenia wcale nie jest aż takie bolesne?


@12margo099: Powiem ci tak, zastrzyk w dziąsło jest 1000 x mniej bolesny od borowania czy wyrywania zęba. Ot ukłucie chwila bółu i tyle. Dużo bardziej wkurzające jest ze potem przez kilka godzin pół mordy nie czujesz. Dziwne uczucie.
  • Odpowiedz
@12margo099 nie ma co się bać ( ͡º ͜ʖ͡º) teraz fajne jest to znieczulenie komputerowe czuć tylko delikatne ukłucie i tyle. Ja miałam to znieczulenie przy usuwaniu zatrzymanych 8 i chyba w 3 miejsca mi wstrzyknal.
  • Odpowiedz
@12margo099 z reguły przy plombie to jeden zastrzyk, który faktycznie trwa tylko moment. Potem przez plus minus 2 godziny trzyma znieczulenie. I faktycznie, gdy już puszcza znieczulenie to uczucie jest mega dziwne
Przy wyrywaniu wbijają się dwa razy. Ale tego może akurat unikniesz
  • Odpowiedz
że może podanie tego znieczulenia wcale nie jest aż takie bolesne?


nic strasznego, lekkie ukłucie i tyle, z przodu trochę czuć jak ci igłę wbija i tyle, z tyłu prawie nie czuć, bo z przodu zęby są bardziej unerwione, ogólnie mi przed zastrzykiem osika takim sprayem i on trochę też znieczula, właśnie po to żeby mniej było igłę czuć

Jak to w ogóle wygląda? W ilu miejscach wbijają mi igłe?


standardowo to
  • Odpowiedz
@12margo099: można podać zjieczulenie tak żeby nie bolało. Ja najpierw psikam na dziąsło znieczuleniem, a dopiero potem kłuje. Podaje środek znieczulający bardzo powoli, dzięki czemu nie ma nieprzyjemnego uczucia rozpierania.
Też nie lubię igieł, więc na nie patrzę jak ktoś mnie kłuje. Polecam tak robić i jie zastanawiać się czy igła jest duża czy mała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@12margo099: bierz znieczulenie, nie myśl nawet o tym. Mi wycinali ósemki, jedna #!$%@? to była cięta w dziąsle bo mądra w #!$%@? rosła prostopadle xD i nic nie czułem nawet. A samo znieczulanie boli mniej niż uszczypniecie, w dodatku mogą cię znieczulić przed znieczuleniem xD
  • Odpowiedz