Wpis z mikrobloga

#jedzenie71 #jedzenie #gotowanie #kuchniamg78 #kuchnia #gotujzwykopem #sousvide

Panowie moi drodzy, zrobiłem tego sławetnego steka sous vide i faktycznie, to cholerny game changer. Wyszedł idealny, jedyny problem to taki, że zapłaciłem 100 zł za 250 gramów mięsa w meatologii, w dodatku były już ostatki i pewnie można było wyrwać lepszą sztukę. Jeżeli ktoś się zastanawia nad zakupem i chce mieć dobre mięsko, to serdecznie polecam. Pozdro!
DrFaithless - #jedzenie71 #jedzenie #gotowanie #kuchniamg78 #kuchnia #gotujzwykopem #...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@DrFaithless: śmieję się, raz uratowałem steka jak kolega zamawiał i koniecznie chciał well done. I go uświadomiłem co traci bo nigdy nie jadł różowego mięsa ;)
  • Odpowiedz
@DrFaithless: na twoim miejscu uciekałbym od takiego cienkiego mięsa. Szczerze? według mnie miałbyś dużo lepszy rezultat z samą żeliwną patelnią przy takim cienkim pyrtku. sous-vide czy piekarnik jest idealny do steków grubszych właśnie po to żeby dotrzeć do środka i być jednocześnie świetnie wysmażony od zewnątrz. znajdź sobie kawałek taki z 5cm grubości i daj do sou-vide i poczuj różnicę.

  • Odpowiedz