Wpis z mikrobloga

Dlaczego #kde jest takie brzydkie i zbugowane?
Czy ktoś tego używa? Wątpię.

Aplikacje Flatpak się wyłączają, po prostu, czasem nie zapisują plików w katalogu domowym (parabolic).
Kursor mi drga, kiedy trzymam na touchpadzie palec.
Kiedy jestem w Discover i czegoś szukam, muszę kliknąć pole input, żeby pisać, gdzie standardem jest przełączyć się na jedyne pole tekstowe w programie, jeśli ktoś zacznie pisać.
Label często jest bez tła, po prostu ktoś walnął <p><p> i #!$%@? w UX/UI.
Ikony, pola, przestrzenie nie są wyrównane, są wrzucone na rympał, całkowity brak symetrii.
Discover jest nieresponsywny, robisz kilka rzeczy na raz i nie widać na jakim to jest etapie, bo masz pasek ładowania, brak szczegółów, brak czegokolwiek dla użytkownika, nawet przycisk więcej jest wygaszony.

To tak na szybko po kilku godzinach.

Tak często się zastanawiałem, dlaczego Windows jest na rynku, skoro to taki badziew. Teraz już wiem. Dramat. Wracam do Cinnamona, tam ktoś myśli o komunikacji z użytkownikiem, a nie tylko z deweloperem.

PS: Nauczcie się przestać pisać interfejsy w C++/Pythonie, te technologie są dobre do algorytmów i tylko tam.

#linux #kde #gnome #programowanie #gorzkiezale
  • 22
  • Odpowiedz
  • 1
Bo nie używa GTK+.


@Krolik: GTK to jest syf, próbowałem tego stacku się nauczyć, bałagan, brak przykładów, dokumentacja generowana przez skrypt w pythonie, dobrze że powstało adwaita, to coś się ruszyło, ale ewidentnie, z nimi linux do sukcesu nigdy nie dojdzie.
  • Odpowiedz
czysty jest do śmieci.


@pyroxar: właśnie to jest w nim dobre że bardzo łatwo i względnie intuicyjnie można go modyfikować wedle swoich upodobań, w KDE to jest jakieś raczysko, chociaż niby w 6 trochę to poprawili ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
muszę kliknąć pole input, żeby pisać, gdzie standardem jest przełączyć się na jedyne pole tekstowe w programie, jeśli ktoś zacznie pisać.


@pyroxar: Jakbym czytał opis pracy w Office :? szlak mnie trafia jak otwieram pole filtrowania zaczynam pisać i nic....
amamoh - >muszę kliknąć pole input, żeby pisać, gdzie standardem jest przełączyć się ...

źródło: excel

Pobierz
  • Odpowiedz
Czy ktoś tego używa? Wątpię.


@pyroxar: Z tym się totalnie nie zgadzam. Właśnie moim zdaniem ma za dużo fanów, którzy bardzo negatywnie przyjmują krytykę.
Do bólu chcą być odwrotnością Gnome. Jak Gnome coś usuwa, to oni muszą dodać 2x tyle, każde przynajmniej w 5 miejscach.
Już nawet stabilniej działa*, z zewnątrz ładne, ale UX i styl elementów jest po prostu brzydki.
"Przypomina Windowsa" tylko jak się nie wyjdzie z pulpitu (chociaż
  • Odpowiedz
Aplikacje Flatpak się wyłączają, po prostu, czasem nie zapisują plików w katalogu domowym (parabolic).


@pyroxar: flatpak to ogólnie badziew niezależnie od środowiska. Ale generalnie zgadzam się, często jak te środowiska mają dużo automatów to jakoś #!$%@? działają niestabilnie jakby ich jakość spadała. Aż dziwi ta jakość środowisk KDE w porównaniu z GTK zwłaszcza biorąc pod uwagę o ile fajniejszą biblioteką jest QT od GTK
  • Odpowiedz
Co do twojego pytanie czy ktoś używa KDE. Tak ja używam, dla mnie jest to środowisko niemal idealne. Jak już sobie ustawię wszystko pod siebie to komfort użytkowania komputera jest nieporównywalnie większy niż windowsa czy gnome.
Błędów o których pisałeś nie uświadczyłem lub po prostu nie zwracam na nie uwagi.

Mam ponad 40 lat i uważam że KDE jest estetyczne i czytelne dla mnie to idealny kompromis pomiędzy estetyką a komfortem użytkowania.
  • Odpowiedz