Wpis z mikrobloga

#rower #szosa Najbliższe święta planuję spędzić na rowerze i tym razem padło na #zakopane i okolice. Jakieś pomysły na trasę od okolicznych Mirków lub obeznanych oblatywaczy? Wiem że nie jest to najrozsądniejszy kierunek ale jest to jeden z pkt na mojej rowerowej check-list, a w razie niepogody mam wyjście awaryjne w postaci wędrówek pieszych.
  • 13
@Desmosedici: Zalezy jakie ambicje ale masz szlak dookoła tatr. Jak mniejsze to mega polecam velo czorsztyn - ale pełną pętle bez dziadowania promem. Z tego samego miejsca możesz spod tamy wyruszyć na velo dunajec - ja robiłem tylko do szczawnicy ale przepięknie - tylko tam no szosa średnio, bardziej grawel jak już mówimy o rowerach dla nylonowców <3 Nie masz jakiegoś mtbka? Wskrobałbyś się pod murowaniec, wskrobałbyś się na chochołowską, zrobił
Klasycznie dookoła Tatr ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jest wiele tracków ja jechałem podobnie do tego: https://warczaceszprychy.pl/track,show,64,wokol-tatr-nasza.html
Tylko u mnie start i meta w Szaflarach całość wyszła 200km 2900m w górę i zajęła 7 godzin ()
Oprócz tego polecam objechać trasę jednego z fajniejszych amatorskich wyścigów na Podhalu czyli Tatra Road Race: https://www.strava.com/routes/3157985119853782150 niecałe 90km i 2500m w górę zaliczając wiele okolicznych
@poznanfoto: czorsztyn mam na uwadze, znalazłem nawet jakąś trasę na koomocie.
@Wilson2231 nie powiem ta Tatra mnie zaciekawiła, bo pomimo że fizycznje sprostam tak czasowo i pogodowo mam już złe przeczucia. Klasycznie im mniej trasy po stronie polskiej tym lepiej. Przewyższenia się się nie boję, wiec im krócej i więcej up tym lepiej
no ale wciąż to jest wyznaczony szlak :p który potem biegnie jeszcze do Tarnowa, część przy Czorsztynie na pewno jest największą atrakcją na trasie, ale reszta szlaku też jest super


@mcnight95: Jest ślad na mapie, gdzie kiedyś może będzie trasa rowerowa, ale obecnie to w większości są zwykłe drogi z normalnym ruchem. Jeśli ktoś lubi satysfakcję, że jedzie po czymś co planiści uznali za ślad trasy to ok, ale jazda alternatywną