Wpis z mikrobloga

To zdjęcie przedstawia mężczyznę znajdującego się za barierką mostu w północnej części Londynu. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo jednak w momencie kiedy miał skoczyć zauważyli go przypadkowi przechodnie. Od razu rzucili się na pomoc człowiekowi łapiąc go za nogi, ubranie, głowę. Kilka osób przytrzymywało mężczyznę przez ponad godzinę do czasu przyjazdu pomocy. Spójrzmy na te silne uściski, determinację, współczucie i bezinteresowność ludzkiej pomocy dla całkowicie obcego człowieka.

#samobojstwo #ciekawostki #londyn
WielkiNos - To zdjęcie przedstawia mężczyznę znajdującego się za barierką mostu w pół...

źródło: temp_file4268846798483527866

Pobierz
  • 130
Jeśli ktos chce odebrac sobie życie to jest jego wola i nikt nie powinien ingerować


@ForeverFailure: Samobójcy to zwykle ludzie, którzy w danym momencie przechodzą załamanie - bardzo często jest to wynik depresji = choroby. Wielu z tych ludzi nie posunęłoby się do samobójstwa gdyby otrzymało na czas odpowiednie wsparcie (a np. w przypadku depresji - leki). Nie mam pod ręką jakichś statystyk, ale czytałem bądź oglądałem wywiad po latach z
@ForeverFailure: Też tak kiedyś myślałem. Prawda jest jednak taka, że w znacznej ilości przypadków decyzja o próbie samobójczej nie jest podejmowana racjonalnie. Osoba taka ma np. zaburzone postrzeganie rzeczywistości. Może mieć problemy psychiczne.
Zakładasz, że to jest ich świadoma decyzja podjęta pod wpływem głębokiej analizy swojego życia a tak nie jest.
Jak ktoś się naćpa na imprezie, chce se polatać i otwiera okno na ósmym piętrze no to możesz uznać, że
@ForeverFailure: wydaje mi się, że czasami jest to działanie pod wpływem impulsu. Niestety czasu nie da się wrócić ale można zaobserwować jak ludzie skaczący czasami mają chwilę zawachania, tak jakby chcieli jednak zrezygnować. Może być to też działanie na pokaz. Prawda jest taka, że jak ktoś chce się zabić to zrobi to prędzej czy poźniej.
Spójrzmy na te silne uściski, determinację, współczucie i bezinteresowność ludzkiej pomocy dla całkowicie obcego człowieka.


@WielkiNos: dlaczego to jest "współczucie i bezinteresowność", a nie samolubne zachowanie i wymuszenie na drugim człowieku takiego zachowania, jakiego oni oczekują?
Jakby skoczył, to ONI by się z tym źle czuli. Trzymają go tylko dlatego, żeby to ONI nie doznali negatywnych emocji.

Jakkolwiek na to nie spojrzeć, odebrali temu człowiekowi wolną wolę we własnym interesie. Oraz