Wpis z mikrobloga

BARDZO DOBRA ZMIANA W PRAWIE
Nie mogę doczekać się wiadomości o pierwszej konfiskacie samochodu patusa-alkoholika z 1.5 promila we krwi, który tylko cukierka alkoholowego u cioci na imieniach zjadł.
Najbardziej mnie rozwalał argument, że może to dotknąć kogoś kto utrzymuje się z pracy kierowcy, albo samochód mu potrzebny do pracy. NO TO NIE PIJ DZBANIE.
xD Tym bardziej takim chlorom trzeba zabierać te auta. Kierowca "zawodowy", który wsiada do auta na podwójnym gazie, może stracić auto oraz pracę i niech szuka sobie fuchy ciecia.
#polskiedrogi #cieszesie #prawo #prawojazdy #bekazpodludzi
  • 91
@gorzki99: na czym polega ta różna kara? Jednemu zabiorą samochód za jazdę po pijaku a drugiemu co zabiorą skoro twierdzisz że nie samochód?
Dobra nie ponizaj się jeszcze bardziej obrońco #!$%@? kierowców, dałeś już popis, może starczy internetu na dzisiaj
Sztywne granice finansowe się, moim zdaniem, po prostu nie sprawdzają, jeśli chodzi o przestępstwa drogowe.


@Biskupator: Wykop dziala jak dziala wiec wybacz ze dopiero teraz sie odnosze (bo teraz doczytalem :P)

IMHO kazda kara - nawet finansowa - sie sprawdzi. Jesli bedzie dotkliwa i NIEUCHRONNA.
Nieuchronnosc kary jest kluczowym elementem.

Co to da ze zabierzesz komus gruza za 5k? Jak go stac to kupi se drugiego i dalej bedzie jezdzil #!$%@?.
to nie jest rowna kara? Serio? Pokaz mi jej nierownosc.


@gorzki99: pokazałem ci komentarz wyżej. Choćby ze względu na zarobki. 2 lata bez pracy to dla jednego 500 000 PLN straty a dla drugiego 30 PLN. Przecież przed chwilą sam przeliczales auta na wartość a lat w pierdlu już nie? Dlaczego?

Tak samo kara 5 lat dla 15 latka, 35 latka i 85 latka to są trzy zupełnie inne kary.

Miras
za to samo kazdy jest karany inaczej


@gorzki99: to nie znaczy że jest traktowany nierówno xD dzięki takiemu rozwiązaniu kogoś bogatego po prostu zaboli tak samo, naprawde nie rozumiem co jest w tym złego
to nie znaczy że jest traktowany nierówno xD dzięki takiemu rozwiązaniu kogoś bogatego po prostu zaboli tak samo, naprawde nie rozumiem co jest w tym złego


@eyehategod: Pominmy zupelnie fakt moralnoaci. Skupmy sie na "tak samo"

Mietek na swoje auto zapierdzialel rok i ma na nie kredyt. Oskarek jest bogaty i dostal auto od rodzicow. Zaboli ich tak samo?

A teraz mietek i oskarek poszli na rok do pierdla. Zaboli ich
Jednemu zabiora gruza za 5k a drugiemu auto za 100k. ZA TO SAMO PRZEWINIENIE. To nie jest rowne traktowanie. A prawo ma byc rowne dla wszystkich.


@gorzki99: Skąd w ogóle założenie, że prawo jest równe dla wszystkich, jak w rzeczywistości nie jest i każdy kto miał styczność z policją i sądami o tym wie. Doskonałym przykładem mogą być kary za posiadanie substancji psychoaktywnych, już sam przepis jest niejasno sformułowany bo 62.1
Ewidentnie to ty nie ogarniasz. Finansowa kara czy pozbawienie wolności nie jest dotkliwe w takim samym stopniu dla każdego tylko ty to wypierasz po prostu. Jest to dokładnie tak samo równe jak zabieranie auta. Jednego zaboli bardziej a innego mniej.


@TurnerTheBurner: Super podejscie.
Dla mnie zjebka od policji to straszna kara - normalnie miesiacami po takiej zjebce nie wychodze z domu. Wiec jak kogos zabije to wystarczy ze policja mnie #!$%@?
@Biskupator już zapowiadają zmiany i przepadek nie będzie obligatoryjny tylko fakultatywny. Pijakowi zabierze się gruza za 10 k ale bogaczowi bmw za pół banki to nie, bo oj oj niewspółmierność kary. Bogaczom nie może dziać się krzywda.
Co Ty wogole chcesz udowodnic?


@gorzki99: to co napisałem gościu, że nie ma równych kar, o które się tak srasz. Przecież napisałem, po cholerę pytasz?

5 lat pierdla to 5 lat zarowno dla kolesia co ma 20, 40, 60 czy 80 lat.

Zabranie jednego auta to zabranie jednego auta zarówno dla kolesia co ma Matiza i co ma najnowsze BMW.

A jak znowu zaczniesz przeliczać auta na hajs to przelicz też
już zapowiadają zmiany i przepadek nie będzie obligatoryjny tylko fakultatywny. Pijakowi zabierze się gruza za 10 k ale bogaczowi bmw za pół banki to nie, bo oj oj niewspółmierność kary. Bogaczom nie może dziać się krzywda.


@Lucider5: A wystarczylo by obligatoryjnie na rok zamykac w pierdlu - i bogaczy i biedakow. Taka sama kara dla wszystkich wiec nikt nie wpadnie na pomysla ze kara niewspolmierna.
Totalnie bezsensowny przykład z nożem. I cel jest słuszny, brak auta dla pijaka. Jest zasada równości bo każdy traci auto. A wartość auta jest dyskusjna.


@Tsukuyomi: Totalnie sensowny pryklad z nozem. Tylko ze zeby ogarniac to trza myslec. Przyklad mial na celu pokazac ze nie jest wazne czym lamiesz prawo a sam fakt ze prawo lamiesz. I kara powinna byc taka sama bo jest za zlamanie prawa a nie za to
Zabije kogoś i kupię sztab najlepszych obrońców, który wywalczy dla mnie uniewinnienie albo 5 lat więzienia

Zabije kogoś, ale nie stać mnie na żadnego obrońcę i ten z urzędu co najwyżej wywalczy rozważenie wcześniejszego wypuszczenia po 25 latach

To jest normalne?


@gorzki99: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gorzki99: Ale kara jest taka sama - tutaj konfiskata samochodu i tam konfiskata samochodu.
Może jeszcze powinny być inne kary więzienia dla np programistów a inne dla kelnerów, przecież godzina pracy jednego jest warta więcej niż drugiego xD
Ale kara jest taka sama - tutaj konfiskata samochodu i tam konfiskata samochodu.


@WujaTHC: Jak wczesniej wspomnialem. Tobie ukradna nowke audice a "somsiadowi" starego cinkusia. To to samo. Obu wam ukradli auto. Straciliscie tyle samo - auto. Tak? No tak - wasza strata jest taka sama - kazdy stracil auto. Stawiam dolary przeciwko orzechom ze sie z tym zgodzisz - tylko pod warunkiem ze to Ty jestes somsiadem i miales cinkusia.
@WujaTHC: jestem podobnego zdania co @gorzki99
najlepiej to widać w przypadku pojazdu wynajmowanego, kiedy nie następuje konfiskata, a należy zapłacić jego równowartość. W tym przypadku już dokładnie nakładana kara jest różna dla różnych osób.
(Pomijam już to, że w tym przypadku osoba musi oddać majątek, którego nie posiada w przeciwieństwie do zatrzymanego posiadacza samochodu, więc może zostać wpędzona w długi do końca życia).