Wpis z mikrobloga

BARDZO DOBRA ZMIANA W PRAWIE
Nie mogę doczekać się wiadomości o pierwszej konfiskacie samochodu patusa-alkoholika z 1.5 promila we krwi, który tylko cukierka alkoholowego u cioci na imieniach zjadł.
Najbardziej mnie rozwalał argument, że może to dotknąć kogoś kto utrzymuje się z pracy kierowcy, albo samochód mu potrzebny do pracy. NO TO NIE PIJ DZBANIE.
xD Tym bardziej takim chlorom trzeba zabierać te auta. Kierowca "zawodowy", który wsiada do auta na podwójnym gazie, może stracić auto oraz pracę i niech szuka sobie fuchy ciecia.
#polskiedrogi #cieszesie #prawo #prawojazdy #bekazpodludzi
  • 91
@100fraszek: Niemozliwe - ktos zauwazyl luke w tym przepisie. I to inna luke niz ja :P

Tylko ze ta luka sprowada ie do tego co caly czas podnosze - rozna kara za to samo przewinienie.

Co to za gowno zeby placic od wartosci pojazdu? Nosz to taki debilizm ze glowa mala. Co wartosc pojazdu ma do zlamania prawa? Bardziej prawo zlamales mercedesem niz maluchem (a tu i tu miales 2 promile)?
Przed nowelizacją to było max 500 zł. To był moim zdaniem świat większych nierówności. Ten w gruzie to zauważył, ten w drogiej furze w ogóle.


@Biskupator: słyszałeś o punktach karnych? xD
ale przecież nie wpływa na wysokość kary, nie masz pojęcia o czym piszesz xD


@jacjag: NIe ja nie mam bo 20 letni pasat jest tyle samo wart co roczny mercedes. Wez Ty nie pij jak piszesz cos w internetach bo sie tylko osmieszasz.
@gorzki99: Spokojnie, nie ma tutaj terminarza odpowiadania, poza tym wykop dzisiaj spadł z rowerka, jest jak jest. :p

Kary finansowe się sprawdzą, ale sztywne ustalenie tej kary nie. Wysokość tej kary musi być współmierna do osoby, a nie jednakowa dla wszystkich. Temu z gruza za 5k dać 100k kary, a temu z fury za 100k dać karę 10mln, bo kara 100k, będzie dla niego za mała. O to chodzi.
Już prędzej
Zabije kogos nozem kupionym w ikei za 200pln - dostaje kare 2 lata

Zabije kogos nozem kupionym za 1000pln -dostaje 10 lat.


@gorzki99: to rozpatrzmy to inaczej.
Kara 100 tysięcy złotych za jazdę po pijanemu.
- Krzysio zarabiający najniższą krajową idzie się powiesić bo to jego kilkuletnie zarobki.
- Kulczyk "Wyciąga z portfela" i jedzie dalej.

W przypadku konfiskaty auta w większości przypadków kara będzie dotkliwa oraz nieunikniona i proporcjonalna do
Temu z gruza za 5k dać 100k kary, a temu z fury za 100k dać karę 10mln, bo kara 100k, będzie dla niego za mała. O to chodzi.


@Biskupator: Lubie dyskutowac z kims z kim sie nie zgadzam. Bo co to za przyjemnosc z tego jak dyskutujesz z kims kto twierdzi tak samo jak Ty? Zadna :)

Wiec tutaj sie nie zgodze. Tak samo jak nie zgadzam sie z tym ze
@gorzki99: no chyba raczej ty bzdury wypisujesz. Wiesz w ogóle co to jest kara? Środki karne? Środki kompensacyjne? Przepadek? Żeby było śmieszniej, to są zupełnie różne rzeczy, to że ty - domorosły ekspert od prawa karnego xDDDDDD - nie widzisz różnicy, nie znaczy, że jej nie ma. Jak kiedyś ci się zdarzy zobaczyć taką książeczkę kodeks karny (najlepiej nie 30-letnią xD) to nawet zobaczysz, że to wszystko jest w zupełnie innych
A wystarczylo by obligatoryjnie na rok zamykac w pierdlu - i bogaczy i biedakow.


@gorzki99: i jeden straci 200k pensji a drugi 30 zł pensji. Mówisz, że ma być równo a nie potrafisz podać ANI JEDNEGO przykładu równej kary. Ja wciąż czekam bo nie odpisałeś ale widzę, że wszędzie srasz dalej ten sam argument, który już został wielokrotnie obalony.
@jacjag: na passatach sie nie znam - jakos nie interesuje sie samochodami.

Nie interesuje mnie tez jak se cos ponazywasz. Mnie interesuje skutek.

Jak komus utniesz reke to bedzie to zawsze uciecie reki. Nieistotne czy ja utniesz lekarzowi, informatykowi, zulowi z pod budki czy zwyklemu jasiowi. Kzdy z nich bedzie bez reki.

Jak kazdego z nich wsadzisz do pierdla na rok to kazdy posiedzi w pierdlu rok.

Jak dasz kare 100k
@gorzki99: nie, nie misiu. Mówisz, że kara ma być równa, czekam na przykład równej kary.

Kilka razy zapytalem czy jak wam ktos ukradnie nowke audice a sasiadowi starego cinkusia to uznacie ze doznaliscie takiej samej straty. Nikt nie odpowiedzial. Moze jednak sie ktorys skusi na odpowiedz?

Nie, nie doznaliśmy takiej samej straty ale straty auta.

Tak samo jak rok więzienia nie będzie taką samą karą dla każdego. Więc skoro ZADNA kara
@TurnerTheBurner: Ale panie ilez mozna?

Milo ze przynajmniej odpowiedziales na pytanie. I zauwazyles ze nowka audica tonie to amo co stary cinkus. Sam doszedles do tego ze to nie to samo.

Skoro to nie jest to samo to dlaczego za to samo przewinienie jednemu wezma audice a drugiemu cinkusia? Przewinienie jest to samo - kara inna.

Dlaczego z zabojstwo jest taka sama kara obojetnie czy jestes lekarzem, bogaczezm, biedakiem czy kimkolwiek.
@gorzki99: znowu cały post o tym dlaczego kary powinny być równe i brak ani jednego przykładu kary, która jest równa.

Ale panie ilez mozna?

no właśnie nie mam już siły więcej pytać, zatem ostatni raz: podaj przykład równej kary, który jeszcze nie został obalony. Bo jeżeli nie ma ani jednego sposobu karania w równy sposób, to cały twój wysryw nie ma sensu.

Tak jak kazdy placi tyle samo za paliwo, chleb
@TurnerTheBurner: Chyba zaczynm widziec gdzie sie nie dogadujemy :D

Ale to zaraz - najpierw musze przyznac ze szacun - nie dogadujemy sie a rozmawiamy - na tym polega dyskusja. Co prawda cos tam wpominas o wysrywach ale luz :P

Na poczatek w czym sie (prawie) zgadzamy:
Kara ma miec charakter odstraszajacy. Tutaj sie zgadzamy. Serio nie odstrszyloby mnie to ze mi wezma gruza za 3k bo jutro se kupie drugiego. Tyle
Relatywizujesz. Twierdzisz ze 100k to raz jest 100k a raz nie. Ja twierdze ze 100k to zawsze 100k. Rok w pierdlu to zawsze rok w pierdlu. Uciecie reki to zawsze uciecie reki. Ty idziesz dalej i dorabiasz ideologie.


@gorzki99: ale auto to już nie auto :) przestań przeliczać auto na hajs to ja przestanę przeliczać więzienie na hajs i karę finansową na miesiące pracy. Albo oboje przeliczamy albo nikt: wybieraj.

Telefon
Albo oboje przeliczamy albo nikt: wybieraj.


@TurnerTheBurner: Albo moze sie dogadamy? Moze uda sie przedstawic o co chodzi.

Auto to auto. Czy to trabant czy mercedes. Dalej to jest auto. ALE kazde auto ma inna wartosc. Dosc sztywno ustalona. Wiec zabranie auta nigdy nie bedzie tak samo warte (no ok - jak trafisz 2 takie same auta to bedzie :P)

rok w pierdlu to rok w pierdlu. I dla zula i
Czy sad powinien zasadzic wieksza kare bo stalem sie bogaty? Proste pytanie - prosta odpowiedz - tak czy nie?


@gorzki99: jeżeli przepis daje taką możliwość to tak.

rok w pierdlu to rok w pierdlu

Auto to auto.

ALE kazde auto ma inna wartosc.

I odpowiem parafrazą twoich słów:

jedno kosztowalo 200k a drugie ani grosza. Tylko ze to nie ma nic do rzeczy. Kare dostali taka sama.


Dlaczego w przypadku więzienia,