Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Studiuje ktoś z mirasów na #amw Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni na kierunku nawigacja na studiach wojskowych? Ciężko jest się dostać, czy raczej przyjmują każdego, a potem robią odsiew na poszczególnych przedmiotach? Duży beton na uczelni?

#studia #gdynia #amw #wojsko #beton #oficer #wojsko #pracanamorzu #marynarz



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 36
  • Odpowiedz
@sprawdzajacy: Taki miałem plan na początku, ale trochę słabo jeśli chodzi o utrzymanie się w trakcie takich studiów. Po ukończeniu AMW również dostanę dyplom oficera wachtowego, ale w trakcie nauki będę mógł się na luzie utrzymać, bo dostanę żołd. A no i studia oficerskie wydają się ciekawsze, pewnie będą jakieś ćwiczenia, wyjazdy, ogólnie lubię wojskowy klimat. A beton bym wytrzymał, trudno, liczy się cel. ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@sprawdzajacy: Źle to określiłem, matma i fiza to nie problem, z matmy na luzie na maturce 80% wykręcę, bardziej chodzi o to że dużo więcej trudu mi to sprawi niż nauka takiej historii czy coś. Znalazłem rozporządzenie z którego wynika, że mam szansę się dostać i odwołać ewentualnie od decyzji niekorzystnej dla mnie ( ͡ ͜ʖ ͡)
will_nelson - @sprawdzajacy: Źle to określiłem, matma i fiza to nie problem, z matmy ...

źródło: ff

Pobierz
  • Odpowiedz
@zeek: Jeśli mogę wiedzieć, to czy kończyłeś sam taką szkołe? Nawigację czy Mechanikę? Poziom kształcenia nie odbiega od studiów dziennych? W sumie głupie pytanie, bo wiadomo że to zależy od osoby, od tego jak się przyłoży do nauki itp., ale wyczytałem już w paru miejscach, że osoby po tej szkole 'naskręta' mocno odbiegają (w sumie pisały to osoby po studaich w szczecinie/gdyni, więc daje to trochę do myślenia XD)
  • Odpowiedz
@will_nelson tak, kończyłem.

Jeśli chcesz pływać (cywilnie i zarabiać dobry hajs) to polecam w Gdyni szkole SDK przy Akademii Morskiej. Od września masz rok nauki (2 semestry) po czym zaczynasz praktyki. Po skończeniu praktyk (12 miesięcy) przystępujesz do egzaminu na oficera wachtowego w Urzędzie Morskim. Nie ma szybszej drogi do uzyskania tego dyplomu. A na morzu nikogo nie interesuje tytuł magistra czy inżyniera tylko papier oficera wachtowego.
Sama szkoła to wykładowcy z
  • Odpowiedz
@will_nelson SDK to taki naskręt tylko że tańszy i prowadzony przez Akademię Morska.
Może odbiegają w zakresie matematyki itd ale raczej to osoby po dziennych się dowartościowują że poświęcili 5 lat na coś co można zrobić w 2.

Najważniejsze jest co nauczysz się już w robocie i na danym typie statku .

A te 3 lata co szybciej skończysz zarobisz kupę hajsu i może zdążysz awansować już.
  • Odpowiedz