Wpis z mikrobloga

Szczerze, nie umiem zrozumieć tej całej dramy, nie jestem fanm polskich szefów ale gen Z jest coraz śmieszniejsze XD CO jest złego w tym zwolnieniu? Laska nie sprawdziła się, już w 1 dniu szef zobaczył, że tu nie ma potencjału na działanie wobec czego poczuł się urażony (na rozmowie obiecywane złote góry) - czego byscie GENZWYKOPKI oczekiwali? Że szef bedzie placil nieefektywnemu pracownikowi? Że poprosi o zgodę na to, czy panne może zwolnić? Czy, że wroci kilkaset kilometrów z wyjazdu służbowego żeby panna nie była urażona, że sprawe załatwił przez skype? Pieprzone płatki śniegu...

#januszebiznesu #dariuszex #giftpol #afera #pracbaza #januszex #praca
  • 49
@dawig123

a ja powiem tak:

Zgadzam się z Tobą w stu procentach.
Bo prawda jest taka, że żyjemy w kapitalizmie. Który jest - ogólnie rzecz biorąc - pięknym systemem (walczyliśmy o niego przez pokolenia), mimo że może i ma jakieś swoje wady. Żaden system nie jest bez wad. Ale nadal - żyjemy w kapitalizmie.
I możemy się co najwyżej sprzeczać czy pan Dariusz rozwiązał to niedość kulturalnie by go zlinczować - czy
Żyjemy w kapitalizmie - powtarzam… Pan Dariusz mógł zwolnić panią Ninę za to, że - nie wiem - ma brud pod paznokciami.


@J-23cm: Nie, nie mógłby. Doczytaj może kiedy można, a kiedy nie można rozwiązać umowę o pracę i jakie sa tego skutki. Bo gdyby pam przepsiembiorca zwolnił pracownika z przyczyn niedotyczących samego pracownika (a w praktyce - także gdy #!$%@?łby wypowiedzenie umowy) ma obowiązek wypłaty odprawy. Tak, nawet w wypadku
@Filipterka25 to fakt, zataiłem to w swojej wypowiedzi. Dlatego dopowiadam: zgadza się, pan Dariusz zachował się - nawet pod kątem kapitalistycznym - źle i firma powinna się w tej sytuacji odpowiednio do tego ustosunkować, wypłacić odpowiednią należność itd. Co do reszty mojego komentarza - podtrzymuję swoje zdanie.
@dawig123 w aktualnych czasach firmy często nawet płacą za samą naukę. Np jedna firma informatyczna płaciła ludziom (nawet początkującym programistom) za naukę mało popularnego języka programowania którego używają. Co w przypadku korzystania w gyftpolu z prehistorycznego corela tym bardziej miało by sens. No ale koniec końców to wina Dara że zatrudnił ją skoro mówiła, ze corela dopiero się będzie uczyć