Wpis z mikrobloga

Jak tam u was z pracą, ludzie? Trochę się zdziwiłem, słysząc o zwolnieniach i panującym strachu o pracę. U nas na zakładzie faktycznie były pewne przestoje, ale nikogo nie zwolniliśmy. Teraz wszyscy, którzy mieli wolne, wrócili już do roboty z klientami. Firma pozyskala spore projekty i to wyglada bardzo obiecujaco w kontekscie nastepnych miesiecy.

Ciekawe, że w poprzednim miesiącu odeszło u nas 6 osób, a w tym kolejne 6 - każda z nich bez problemu znalazła nową pracę, nawet ci, co byli na początku swojej kariery.

Dlatego trochę mnie zastanawia ten pesymizm i czarne scenariusze dotyczące przyszłości branży, które niektórzy malują. Wydaje mi się, że rynek pracy wciąż ma się całkiem nieźle, a umiejętności są w cenie. Jakie są wasze doświadczenia?
#programowanie #programista15k #programista30k #pracait
  • 8
  • Odpowiedz
@briskmann: W zeszłym roku bóg wszystkich bogów powiedział, że nie będzie zwolnień. I faktycznie nie było. Ale za to było "oszczędzanie" kasy, którego w ogóle nie poczułem. Podwyżki i premie na tym samym poziomie, co przed "kryzysem". Akcje firmy są prawie na najwyższym poziomie w historii po nadspodziewanie dobrych wynikach w Q4 2023.
  • Odpowiedz
@JamesJoyce @briskmann:
U mnie zatrudniają na potęgę, biorą Javowców i Reactowców nawet po 6
miesięcznych szkółkach programowania. Ostatnio przyjęli gościa od razu po technikum bo tak ogarniał. Jest pierwszy w Sprintach i od razu zaczął dyktować tempo zasiedzianym Seniorom. Młoda krew jak to mówi mój szef.
  • Odpowiedz
@briskmann: Żadnych zwolnień, planują nowe zatrudnienia w tym roku, od znajomych jedynie słyszę że zwalniają albo kontraktornie ale to też po dłuższym czasie na ławce jak klient zrezygnuje albo gówno firemki które nie umieją organizować i zarządzać projektem
  • Odpowiedz